Az oroszországi toborzás után most három másik országban is informátorokat keres a CIA. Észak-Korea nagy falat lesz, mert az emberek nagy részének nincs internete.
Az Egyesült Államok egyik legfontosabb hírszerző szerve, a CIA informátorok toborzásába kezdett Kínában, Iránban és Észak-Koreában – írja a BBC. A szervezet szerdán mandarin, perzsa és koreai nyelvű üzeneteket tett közzé közösségi oldalain, az érdeklődőktől pedig azt kérte, hogy biztonságos csatornákon (VPN, Tor) vegyék fel velük a kapcsolatot.
A felhívást az X-en, a YouTube-on, az Instagramon, a Telegramon, a LinkedInen, valamint a dark weben tették közzé, ezekben a jelentkezők nevét, tartózkodási helyét és elérhetőségét kérték.
A CIA korábban már Oroszországban is indított egy ilyen kampányt, amit sikeresnek ítélhettek, így nyitottak a többi diktatúra felé.
Mason Richey, a szöuli Hankuk University of Foreign Studies nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó docense a lapnak azt mondta, kérdéses, mennyire lesz sikeres a projekt mondjuk Észak-Koreában, ahol a lakosság nagy részének nincs internetelérése. Úgy véli, talán azok között az üzletemberek között találhatnak új informátorokat az amerikaiak, akik átléphetik az ország határát, és hozzáférhetnek a VPN-hez.
Kínával kapcsolatban David Cohen, a CIA igazgatóhelyettese a Bloombergnek azt mondta, hogy rengeteg olyan ember lehet, akik nem kedvelik a fennálló rezsimet, és hajlandók együtt dolgozni velük. Liu Pengyu, a kínai nagykövetség szóvivője úgy nyilatkozott a toborzásról, hogy az USA dezinformációs kampányba kezdett, de elkerülhetetlenül kudarcra van ítélve minden olyan terv, ami éket akar verni a kínai nép és a Kínai Kommunista Párt közé.