Tech HVG 2024. szeptember. 24. 17:03

Megszűnik a TikTok nagyreményű alkalmazása

Nem sikerült a kísérlet, hogy felépítsenek egy zenei streamingszolgáltatást is az egyik legnépszerűbb közösségi platform köré: hamarosan végleg lakat kerül a TikTok Musicra.

Novemberben leállítja a TikTok Music nevű zenei streamingszolgáltatását a ByteDance – írja a cég tájékoztatása nyomán a TechCrunch.

A TikTok Music a Spotify és az Apple Music kihívója volt, de a bezárásból egyértelműnek tűnik, hogy még a világ legnépszerűbb közösségi platformját üzemeltető cégnél sincs sikerre ítélve bármi. Mint a TechCrunch felidézi: először még Resso néven indult el 2019-ben Indiában és Indonéziában, majd jelent meg Brazíliában is.

2023-ban lett Ressóból TikTok Music Brazíliában és Indonéziában, Indiában ugyanis az év elején betiltották. Nem sokkal később elkezdett érdemben terjeszkedni a szolgáltatás: Szingapúrban, Ausztráliában és Mexikóban is elérhető lett, ám itt előbb megtorpanás következett, majd némi agónia után végül mindenhol le is állítják – egészen pontosan november 28-án fog megszűnni mindenkinél.

Rontja az álhírek felismerésének képességét a tiktokozás

A YouTube a legnépszerűbb közösségi platform, a TikTok viszonylag kevesebb felhasználó számára elengedhetetlen, de ez az oldal veszi el a legtöbb időt a mindennapjaikból az NMHH felmérése szerint.

Mivel a TikTok maga nagyban épít a zenékre (a videók betétjeként), esetenként sok korábbi zenéből is pillanatok alatt (újból) sláger lett, csak mert a platformon hirtelen felkapott lett – de sok előadó köszönheti a felületnek az ismertségét. Ebből fakadóan ügyes árukapcsolás lehetett volna, ha a ByteDance maga is elindít egy streamingplatformot, de a jelek szerint nem tudták sikeressé tenni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.