Tech HVG 2024. szeptember. 09. 14:03

Olyan kényelmi funkció jöhet az androidos Chrome böngészőbe, amiért ön is nagyon hálás lesz

Néhány sornyi forráskód árulkodik arról, hogy a Google visszahozná a 2020-ban kukázott ötletét, vagyis azt, hogy a mobilos Chrome böngésző címsora a kijelző alján jelenjen meg. Az iPhone-osok már 2023 óta így használhatják az alkalmazást.

Mivel ma már kevés olyan okostelefont találni, amit egy kézzel is nagy biztonsággal lehet használni – a kijelzők mérete miatt nagyon nehéz, vagy nem is lehet elérni azok felső részét –, ezért nagyon sokat könnyíthet a felhasználók életén, ha a fejlesztők a kijelző alsó részére teszik át az adott alkalmazás fontosabb eszközeit. Különösen hasznos lehet egy ilyen lépés az olyan appoknál, mint amilyen a Google Chrome is, amit több százmillióan használnak naponta.

A mobilos Chrome böngészőnél a fejlesztő korábban már a kijelző alsó részére tették a címsort, ám 2020-ban minden különösebb bejelentés nélkül szüntette meg a Google a Duet UI nevű dizájnt. A Google aztán 2023-ban meggondolta magát, és visszahozta az elrendezést, de az csak az iPhone-ra készült alkalmazásban hozott változást, az androidosoknak nem. Úgy tűnik azonban, hogy ez változik.

Az alkalmazások kódjait alaposan átböngésző Leopeva64 nevű felhasználó tett közzé arról két képernyőképet az X-en, hogy a Google az androidosoknak is visszahozná a nagy segítséget jelentő elrendezést, és a kijelző aljára pozicionálná a böngésző címsorát.

Ahogy az Android Police is írja, egyelőre arról van szó, hogy egy kapcsolót tervez beépíteni a Google a böngészőbe, amivel váltani lehet, hogy hol legyen a címsor. A fejlesztés megjelenésének első biztos jele az lesz, ha bekerül majd a Chrome Canaryba, a böngésző fejlesztőknek szánt verziójába. Onnantól kezdve már csak idő kérdése lesz, mikor kerülhet át a fő verzióba a régi/új újdonság.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.