Tech HVG 2024. július. 09. 20:03

41 év kellett hozzá, de végre a Windows Jegyzettömbje megkapott két alapvető funkciót

Mindenkinél elkezdte bevezetni a helyesírás-ellenőrzést és az automatikus javítást a Jegyzettömbben a Microsoft, így nem lesz gond, ha elütött valamit – ezentúl vagy aláhúzza, vagy önállóan javítja a program.

Miközben az ingyenes WordPad szövegszerkesztő hamarosan végleg búcsúzik a Windowsból, a Jegyzettömb egyre okosabb lesz: a sokáig tényleg nagyon egyszerű program az elmúlt időszakban az automatikus mentés és a mesterséges intelligencia is megérkezett bele, de már márciusban megkezdődött a tesztelése a helyesírás-ellenőrzésnek és az automatikus szövegjavításnak is a programban.

A tesztidőszak a jelek szerint lezárult, ugyanis, mint azt a The Verge kiszúrta, a Microsoft elkezdte mindenkinél elérhetővé tenni a két újdonságot – igaz, csak a Windows 11-ben. Ami a helyesírás-ellenőrző működését illeti, nagy meglepetés nincs: hasonlóan a Word vagy az Edge megoldásához, piros aláhúzással jelzi a program a feltételezett elütéseket, és egy jobb kattintással lehet megtekinteni a javaslatokat.

Helyesírás-ellenőrzés a Windows 11 Jegyzettömbjében
Microsoft

Az autokorrekt pontosan azt tudja, ami elvárható tőle: ha be van kapcsolva, automatikusan tudja az elütéseket. Ennél azért érdemes résen lenni, nehogy a program értse félre a közlendőjét, és javítsa át valami egészen másra.

Érdemes megjegyezni, hogy alapértelmezetten mindkettő be lesz kapcsolva, tehát, ha zavarják az ilyen segítségek, a Jegyzettömb beállításaiban teljesen kikapcsolhatja őket. Ha szeretné minél hamarabb megkapni az újdonságot, ellenőrizze, van-e elérhető frissítés a Jegyzettömbhöz a Microsoft Áruházban.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.