Van egy tintahalfaj, ami több mint egykilométeres mélységben él, így ritkán lehet látni a példányait. Ausztrál kutatók most egészen közeli felvételt készítettek egyik egyedéről.
Ritka felvételt sikerült készíteniük a Nyugat-Ausztrál Egyetem kutatóinak a Csendes-óceán közepén. A május elején készített videón azt látni, ahogy a víz alatti drón kameráját egy arra járó tintahal próbálja meg elfogyasztani.
A Taningia danae néven jegyzett állatot viszonylag ritkán lehet látni. Ennek oka, hogy a tengerek mélyén él, a mostani példányt több mint 1 kilométeres mélységben sikerült megfigyelni. Az állat különlegessége, hogy a szöveteinek egy része képes fényt kibocsátani. Ezzel megijeszthetik és el is kábíthatják az áldozataikat, így könnyen el tudják azokat fogyasztani. Pontosan ez az, amit az alábbi felvételen is látni lehet.
🦑 See the amazing footage of a deep-sea squid filmed at more than a kilometre underwater! 🛥️ 🌊 🐙 #UWA @UWAresearch @deepseauwa @uwaoceans @HeatherMarGeo @Hadalbloke https://t.co/LUm6OnMK77 pic.twitter.com/V5MI3JFdbf
— UWA (@uwanews) May 16, 2024
A Taningia danae az eddigi legnagyobb mélytengeri tintahal, amit felfedeztek a kutatók, és az eddig ismertek közül a legnagyobb világító foltokkal is ő rendelkezik. A kutatóknak óriási szerencséjük van, hogy sikerült videóra venniük egy ilyen támadást, a felvétel ugyanis ritka bepillantást nyújt abba, milyen lehet a tintahal áldozatává válni.
A kamerás drón, az RV Dagon három hónapja indult expedícióra, minek lassan a vége felé jár. Az év eleje óta rengeteg felvételt készített a szerkezet, ami különleges bepillantást enged a mélytengeri élővilágba.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos felfedezésekről is hírt adó Facebook-oldalát.