Japán a tervek szerint 2025 decemberében hajtaná végre a kísérletét, amely során 1 kW elektromos áram érkezne a Földre.
A jövő egyik hatékony, nem mellesleg pedig környezetbarát energiatermelési módja lehet, hogy az űrbe telepít naperőművet az emberiség, amit aztán a Földre lehetne lesugározni. Kaliforniai mérnököknek már sikerült is egy ilyen műveletet végrehajtaniuk, és ugyanezen dolgoznak a japánok is. Utóbbi projekttel kapcsolatban az Interesting Engineering most azt írja, a tervek szerint 2025-ben tesztelheti Japán a saját megoldását.
A Japan Space Systems tudósai szerint a Ohisama-projekt keretében vezeték nélküli módon továbbítaná a rendszer az áramot a Földre. A kísérlethez a kutatók egy könnyű, nagyjából 180 kilogrammos műholdat állítanak majd Föld körüli pályára, és a várakozások szerint 1 kW áramot sugároz majd a bolygóra 400 km-es magasságból.
Természetesen ez még nagyon szerény mennyiség ahhoz, hogy kereskedelmi felhasználásról lehessen beszélni, ám komoly előrelépés a projekt számára. 1 kW energiával egy kisebb háztartási gépet, például egy mosogatógépet egy órán át lehet üzemeltetni.
Az űrszonda 2 négyzetméteres fotovoltaikus panelt használ, hogy azzal termeljen áramot. Az akkumulátorban tárolt energia ezután mikrohullámmá alakul, amit egy földi antenna felé sugároz le a rendszer. Mivel a műhold nagyjából 28 ezer km/h sebességgel kering majd a Föld körül, az antennákat nagyjából 40 km-re kell elhelyezni egymástól.
Ha minden a tervek szerint alakul, az első japán energianyaláb 2025 decemberében érkezhet a Földre.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.