A „Made with AI” felirat jóval több videó-, audió- és képtartalomnál lesz látható májustól, mint addig.
Megjelöli a közösségi oldalakon a mesterséges intelligencia (MI) által előállított hangokat, képeket és videókat a Meta a jövőben. „2024 májusától elkezdjük az MI által generált tartalmak címkézését” – közölte Monika Bickert, a Facebook, az Instagram és a Threads anyavállalatának tartalmakkal kapcsolatos politikáért felelős alelnöke pénteken megjelent blogbejegyzésében. E szerint a „Made with AI” (mesterséges intelligenciával készült) felirat jóval több videó-, audió- és képtartalomnál lesz látható, mint korábban.
Ezeket a tartalmakat akkor címkézik, ha az oldal az ipari szabványoknak megfelelő, MI-re utaló jeleket észlel a képeken, illetve ha a felhasználó maga közli, hogy MI által generált tartalmakat oszt meg – hangsúlyozta Monika Bickert.
Kötelező lesz rárakni egy új gombot ezeknek a számítógépeknek a billentyűzetére
Az Intel tette közzé elsőként, milyen követelmények betartása mellett hívhatják a gyártók a Windows operációs rendszerrel árult számítógépeiket mesterségesintelligencia-alapúnak.
A vállalat bejelentette azt is, hogy az ellenőrző tanácsával folytatott konzultáció után módosítja az MI által megváltoztatott tartalmak kezelését, mivel úgy látja, hogy „az átláthatóság és a szélesebb kontextus a legjobb mód a manipulált tartalmak kezelésére”. Ezzel szeretné elkerülni a szólásszabadság fölösleges korlátozását. Véleménye szerint célszerűbb a tartalmak címkézése és szélesebb kontextusba helyezése, mint az eddig alkalmazott törlés.
Azt is hozzátették, hogy a Meta, hogy a jövőben is töröl minden olyan tartalmat – legyen az ember vagy mesterséges intelligencia által előállított –, amely sérti a választási folyamatba való beleavatkozásra, a megfélemlítésre, a zaklatásra, az erőszakra, illetve a cég közösségi normáiban szereplő más területekre vonatkozó szabályokat.
A vállalat a hálózatban „körülbelül száz független tényellenőrt” alkalmaz, hogy feltárják a mesterséges intelligencia által előállított „valós vagy hamis” tartalmakat.
Nem tudja elképzelni a Meta mesterséges intelligenciája, hogy egy ázsiai férfinak fehér felesége legyen
Nem az utasításnak megfelelő képeket generál a Meta decemberben bemutatott mesterséges intelligenciája. Az Imagine with Metának más hibája is van.
A Facebook anyavállalata februárban jelentette be, hogy a dezinformáció elleni harc jegyében címkézni kíván minden, MI által előállított képet. Más információtechnológiai óriáscégek, így a Microsoft, a Google vagy az OpenAI is tettek hasonló vállalásokat.
A betanított adatok alapján szövegek, képek és különböző tartalmak létrehozására alkalmas generatív MI elterjedése kapcsán aggodalmak merültek fel, nehogy ezeket politikai káosz keltésére – dezinformáció vagy félretájékoztatás révén – használják fel, különös tekintettel az idén tartandó fontos választások közeledtére, egyebek mellett az Európai Unióban és az Egyesült Államokban.