Fontos szerepe lehet az öregedéssel összefüggő állapotok megelőzésében és kezelésében egy új, innovatív módszernek.
Akár áttörést is hozhat az életkorral járó betegségek kezelésében egy újonnan kifejlesztett technológia, mely kimondottan az elöregedett sejteket célozza, és azokat kiválogatja, majd eltávolítja – úgy, hogy mindeközben az egészséges sejtekben nem esik kár.
A JACS folyóiratban publikált tanulmány kifejti: a celluláris öregedés során az emberi sejtek elöregednek, és különféle gyulladásos állapotokhoz, valamint az életkorral összefüggő betegségekhez vezethetnek.
A kutatók kimondottan egy olyan technológia fejlesztésére fókuszáltak, amely nagy pontossággal tudja ezeket az elöregedett sejteket megcélozni, és eltávolítani – és a jelek szerint sikerült is nekik.
Kezd nem álom lenni az emberi élet mesterséges meghosszabbítása
Már a milliárdosok is felfigyeltek rá - talán tényleg lehet benne valami? Mintha egyre kevésbé tűnne lehetetlennek a sejtek visszafiatalítása.
„Sikeresen bizonyítottuk a kísérleteinkben az elöregedő sejtek eltávolítását a mitokondrium célzásával, a működési zavar (diszfunkció) kiváltása útján” – idézte a tanulmány egyik szerzőjét a Technology Networks.
Az új technológia előnyeit bizonyára aligha kell taglalni. Bár nem fog egy csapásra minden problémára megoldást hozni, de megnyithatja a lehetőséget új, jövőbeni vizsgálati és kezelési módszerek előtt.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos felfedezésekről is hírt adó Facebook-oldalát.