Olyan mamuttetemet találtak, mint korábban soha
Oroszország bemutatta hétfőn a nyáron Jakutföldön megtalált 50 ezer éves <mark>mamutborjú</mark> mumifikálódott tetemét. A kutatók szerint ez a valaha volt legjobb állapotban megtalált mamut.
Oroszország bemutatta hétfőn a nyáron Jakutföldön megtalált 50 ezer éves <mark>mamutborjú</mark> mumifikálódott tetemét. A kutatók szerint ez a valaha volt legjobb állapotban megtalált mamut.
A történet szerint a férfit a mai Trondheim területén található vár ostromakor ölték meg, majd dobták bele fejjel egy kútba.
ADHD-s gyerekek agyának elemzése újabb eredményt jelenthet az érzelemszabályozási problémákat illetően.
Tudták, hogy vannak növények, amelyek képesek utánozni a melléjük tett műanyag levelet? Netán hogy egy döglött hal mozgása mennyire hasonlíthat egy élő társáéra? Most, hogy kiosztották a legviccesebb és legmeghökkentőbb kutatásokért járó IgNobel-díjakat, újabb csodálatos ismeretekkel lett gazdagabb a világ. És pénzfeldobással még két magyar díjazott is lett!
A tudomány és a technológia megrendszabályozása nem megy könnyen az USA-ban, de nem kizárt, hogy Donald Trump – ha másodszor is elnök lenne – újult erővel próbálná meg. Úgy tűnik, Kamala Harris nagyobb barátja a tudósoknak és a fejlesztőknek.
A legfrissebb kutatás felismeréseiből következhet, hogy a tudományt egyáltalán nem – vagy legalábbis: nem csak – tudományos módszerekkel lehet hatékonyan megismertetni az emberekkel.
Egy friss tanulmány alapján úgy tűnik, hogy fotoszintézis nélkül is képződik oxigén az óceán alján, a jelenséget pedig azoknak a nemesfém képződményeknek köszönhetjük, amelyek kibányászásának lehetőségét vizsgálták a kutatók.
Mindenki elfelejt dolgokat, ahogy idősödünk egyre gyakrabban. De ennek nincs feltétlenül köze a demenciához, ez természetes folyamat. De hol kezdődik az Alzheimer-kór? A hvg360-on futó sorozatában a professor emeritus szerző ezúttal azt veszi sorra, milyen reményekkel kecsegtetnek a betegséggel kapcsolatos kutatások és új gyógyszerek.
A tudomány beavatkozásáról az evolúcióba, ravasz, az anya-magzat kapcsolatból tanuló vírusról, molekuláris mimikriről, az influenzavírus és a gazdaállatok kapcsolatáról, valamint természetes ölősejtekről is ír a hvg360-on futó sorozatában a professor emeritus szerző.
Harrison H. Schmitt 1972 decemberében járt a Holdon, és több kőzetmintát is gyűjtött a felszínen. A leszállóegységben aztán váratlan meglepetés érte.
Az egészségtelen táplálkozás és a nem kielégítő alvás önmagukban is rossz egészséghez vezethetnek. Svéd kutatók ennél tovább mentek, mivel arra voltak kíváncsiak, hogy a helytelen étrend hogyan befolyásolja közvetlenül az alvást, illetve annak egy nagyon fontos szakaszát.
Korunk egyik legelterjedtebb szennyezőanyagának tartják a mikroműanyagokat. Vízkészleteink egyre szennyezettebbek tőlük, és ami igazán aggasztó: az egészségre is káros hatással vannak ezek a szemmel gyakran láthatatlan részecskék. Kínai kutatók találtak egy igazán egyszerű módszert, amellyel megszabadulhatunk ettől a veszélytől.