Az internet tudatos használatát segítő animációkat készíttetett a Yettel. A rövid videókban felbukkanó kódokkal korlátlan mobilinternet-elérést szerezhet magának, az ügyfél, aki új eszközt is vásárol és meg is nézi a filmecskéket.
Az idejük nagy részét az online térben töltő 9–15 évesek sokkal több nem kívánt tartalommal találkoznak a közösségi médiában, mint a digitális világban kevésbé aktív társaik. Ez derült ki az Internet Matters brit nonprofit szervezet friss felmérésből. Akik rendszeresen interneteznek vagy posztolnak a közösségi média-felületeken, azok 68 százalék biztosan találkozott már erőszakos tartalommal, magát ismerősnek kiadó idegennel, manipulált képekkel, abúzussal vagy felkavaró üzenettel, 37 százalékuk állítása szerint ráadásul mély nyomott hagyott bennük ez a tapasztalás.
Magyarországon sem más a helyzet, a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli idei országos felmérése hasonló eredményeket hozott. Itthon a fiatalok már egészen korán – 7–10 éves korban – találkoznak nem nekik való tartalommal, 71 százalékuk pedig már biztosan találkozott álhírekkel, felnőtt tartalommal, zsaroló vagy adathalász üzenettel, illetve magát a gyerekekkel nagyjából egykorúnak kiadó felnőttel az online térben.
A szolgáltató ennek jegyében készítette el a Yettel ProSuli programja részeként a TudatosNet videósorozatot, amely 22, könnyen érthető epizódban aktuális, fiatalokat érintő témákat dolgoz fel, többek között az internetes zaklatással, a biztonságos internetezéssel, az álhírek és online átverések felismerésével, vagy a chat alkalmazások megfontolt használatával kapcsolatban. A cég szerint a rövid animációs videók gyerekeknek, szülőknek és tanároknak egyaránt hasznos segítségként szolgálhatnak.
A TudatosNet videósorozat epizódjait megtekintő, a vállalattól vonatkozó kínálatából új készüléket is választó ügyfelek – a videókban megtalálható kód aktiválásával – augusztus és november között havonta egyszer korlátlan nethozzáférést is szerezhetnek. A Yettel közlése szerint az extra adatkeret az aktiválást követő hét napig érvényes, belföldön.
A videókat tartalmazó lejátszási lista elérhető a YouTube-on, ha ide kattint.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.