Eddig nem volt lehetetlen megkerülni a Windows 11 rendszerkövetelményeit, ám úgy tűnik, a Microsoft már dolgozik azon, hogy végleg leszámoljon a szabálytalan telepítésekkel.
A 2021-ben megjelent Windows 11 a meglehetősen szigorú rendszerkövetelményeiről is ismert – az operációs rendszer csak az elmúlt néhány évben megjelent AMD és Intel processzorokat támogatja, sőt, megköveteli egy TPM biztonsági chip meglétét is.
Természetesen az informatika világában nincs lehetetlen, a felhasználók meg is találták a módját annak, hogy miként tudják megkerülni a szigorú hardverkövetelményeket, és telepíteni a Windows 11-et nem támogatott számítógépekre is – noha ezt nem javasolnánk senkinek, ugyanis számos problémához vezethet egy ilyen rendszer használata.
Eddig azonban a Microsoft nem lépett fel komolyabban az ilyen felhasználókkal szemben, csupán egy vízjelet égettek a képernyő sarkába, hogy a számítógép nem támogatja a Windows 11-et.
A jelek szerint azonban a Microsoft már javában dolgozik azon, hogy valahogyan meggátolja a Windows 11 telepítését a nem támogatott hardvereken. Mint a Neowin egy német lap, a Deskmodder nyomán írja, már több felhasználó is azt tapasztalta, hogy nem tudja telepíteni a számítógépére a Windows 11-et, például egy Intel Core 2 Duo T6500-as processzorral szerelt eszközre – pedig korábban még sikerült, de most már blokkolva van a lehetőség.
Véletlenül kiadta a Microsoft a belsős programot, amellyel ki lehet próbálni a Windows rejtett funkcióit
A Microsoft véletlenül nyilvánosan elérhetővé tette a rejtett, még tesztelés/fejlesztés alatt álló Windows-funkciókat feloldó StagingToolt, a windowsos közösség legnagyobb örömére.
Több jel is arra utal, hogy a Microsoft igyekszik bezárni a kiskapukat, például az install.wim fájl kicserélése sem elég a korlátok megkerüléséhez, noha korábban jellemzően műkötött – a 25905-ös számú build azonban már nem települ rájuk. Nem működik a Rufus és a Ventoy megoldása, valamint a TPM „bypass” sem.
A Microsoft a napokban több Intel processzort is levett a támogatott CPU-k listájáról, bár ennek felhasználói oldalról nincs sok jelentősége: ezek főleg szerverekben futó lapkák voltak, amelyek eleve nem a Windows 11-et, hanem a Windows Servert futtatják.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.