Ken Ledez, a mélytengeri merülésekkel kapcsolatos problémák orvosi szakértője szerint az alacsony oxigénszint mellett más problémák is felmerülhetnek a Titan fedélzetén.
Az elsődleges számítások szerint valamikor 13 óra után fogyhatott el az oxigén a vasárnap eltűnt Titan fedélzetén. A szakemberek azonban hangsúlyozzák, ez csupán egy becslés, amit több tényező is befolyásolhat – például az, hogy mennyire képesek spórolni vele az utasok.
Ken Ledez, a túlnyomásos problémák orvosi szakértője szerint azonban nem ez az egyetlen probléma, amivel az öt embernek meg kell küzdenie.
A szakember szerint szintén kritikus kérdés, hogy mennyire stabil a Titan elektromos rendszerének működése. Amennyiben kifogy az áram a tengeralattjárón, az nemcsak sötétséget eredményez, de leállítja a levegőt keringtető rendszert is. Ez szintén végzetes lehet az utasokra nézve – nyilatkozta a BBC-nek.
A megemelkedett szén-dioxid-szint nyugtató hatású, olyan, mint egy érzéstelenítő gáz. Az utasok végül elalszanak – magyarázta.
Ledez kiemelte: egy másik veszély, ami szintén leselkedhet a Titan fedélzetén lévőkre az, hogy a hipotermia állapotába kerülnek – vagyis gyakorlatilag kihűlnek. Ez azért fordulhat elő, mert 3800 méteres mélységben a víz 0-1 Celsius-fokos lehet, így ha a Titan kabinfűtő rendszere nem működik, vagy nincs energiaellátás, könnyen kihűlhetnek az utasok.
A mentés részleteit percről percre tudósításunkban követheti nyomon.
Ha kíváncsi a fejleményekre, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.