Kína 50 millió dollárnyi tőkével szállt be abba a nonprofit szervezetbe, amit a Bill & Melinda Gates Alapítvány hozott létre a fertőző betegségek elleni új gyógyszerek kifejlesztésére.
Kínában találkozott Bill Gates Hszi Csin-ping kínai elnökkel. A találkozóra egy nappal azután került sor, hogy a milliárdos filantróp megvitatta Peking polgármesterével a Kínával kötött gyógyszerkutatási partnerséget – írja a CNBC.
A Bill & Melinda Gates Alapítvány – amelynek Gates a társelnöke – június 15-én jelentette be, hogy a következő öt évben 50 millió dollárt adományoz az alapítványa által létrehozott Global Health Drug Discovery Institute (GHDDI) nonprofit szervezetnek, Peking pedig szintén ennyi pénzt tesz majd a szervezetbe.
Hszi Csin-ping kínai elnök egy nappal később arról beszélt, hogy reméli, az amerikai és a kínai nép között továbbra is baráti lesz a viszony, a találkozón pedig azt mondta, Bill Gates az első amerikai barát, akivel idén Pekingben találkozott.
„Kína hajlandó kiterjedt tudományos és technológiai innovációs együttműködést folytatni a világ összes országával, és aktívan segíteni az olyan globális kihívásokban, mint az éghajlatváltozás, a járványmegelőzés és a közegészségügy” – hangsúlyozta a kínai elnök.
A GHDDI elsősorban a fertőző betegségek, például a tuberkulózis és a malária elleni új gyógyszerek kifejlesztésére összpontosít, amelyek jelentős mértékben érintik a világ legszegényebb régióit.
Gates szerint Kína a saját országában komoly eredményt ért el a szegénység és a rossz közegészségügyi helyzet felszámolásában, ezért ez a tapasztalat jól jöhet az afrikai országok esetében is.
Bill Gates 4,3 milliárdot küldött a klímaváltozás lassítására: visszafognák a tehenek böfögését
Az ausztrál Rumin8 nevű cég egy olyan, hínáralapú étrendkiegészítőt fejleszt a szarvasmarhák számára, ami megakadályozná, hogy az állat szervezetében metán képződjön.
Az 1950-es években Kínában évente legalább 30 millió maláriás esetet regisztráltak, és 300 ezren vesztették életüket a betegség miatt. A kínai kutatók munkájának köszönhetően azonban ez a szám csökkenni kezdett.
Nem Gates volt az első amerikai üzletember, aki az utóbbi időben Kínában járt. Korábban látogatást tett ott Elon Musk, valamint Tim Cook is. A jelek szerint Kína igyekszik barátságos üzleti környezet látszatát kelteni az országban, miközben az amerikai kormánnyal való viszonya meglehetősen feszült.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.