Csak kapkodjuk a fejünket, mi mindenre képes a mesterséges intelligencia. A Google például játékok készítésére fogta be. Hogy milyen eredménnyel? Ezt ön is kipróbálhatja.
Már szinte nincs is olyan nap, hogy ne kapnánk valamilyen hírt a mesterséges intelligencia különleges képességeiről, lehetőségeiről. Természetesen a Google is felült erre a hullámra, és – többek között – a játékok világába is hozott MI-s érdekességeket.
A Google-nek van egy Arts & Culture nevű nonprofit kezdeményezése, amely művészek és kulturális intézmények kreatív tartalmait gyűjti és teszi online elérhetőbbé azokat. Most több új játékon keresztül is meg lehet tapasztalni a mesterséges intelligencia művészetét.
A Google Arts & Culture osztálya által fejlesztett játékok lejátszásához a következőket kell tenni. Keresse fel ezt a webhelyet, vagy töltse le és indítsa el az Arts & Culture nevű androidos, illetve iOS-es alkalmazást. Lépjen a navigációs sávra, és nyomja meg a Play gombot, vagy érintse meg a játékvezérlő ikonját. Válasszon ki egy játékot az ikonjára kattintva. A legtöbb játékon a Play Game (Játék lejátszása) felirat szerepel, bár egyeseknél a Launch Experiment (Kísérlet indítása) gomb látható. Nyomja meg bármelyiket a játék indításához. Egyes esetekben használni kell az okostelefon kameráját.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem mindegyik játéknak van köze a mesterséges intelligenciához, de azért ilyeneket is próbálgathatunk – írja a SlashGear. A Haiku Imagined nem is játék a szó szoros értelmében, a felhasználónak ugyanis csak gyönyörködnie kell a Japánból származó rövid formájú költészetverseiben, amiket a MI dob fel tipográfiával, zenével, videókkal. A vers egyes elemei animálnak, ha rákattintunk. Hagyományos vagy modern haiku-versek közül lehet választani.
Az Odd One Out is egy szórakoztató, de valójában nehéz kitalálós játék. Ki kell választani a mesterséges intelligencia által generált műveket a Google Arts & Culture oldalán található számos valódi remekmű közül. Van egy időkorlát, és összesen négy alkalommal lehet próbálkozni, mielőtt a játék véget ér.
Az Un-Dough azoknak készült, akik szeretik a földrajzot és a történelmet. Ebben a játékban a világ híres tereptárgyait tészta borítja, köszönhetően a Google generatív MI-jének. Maximum hét próbálkozásból lehet kitalálni, melyik emlékműről van szó. Végül ott van az XYZ Toy.
Ez egy szókitalálós játék, amelyben a MI által generált betűk tipográfiája rejti a kulcsot a kitalálandó szóhoz. Öt sikertelen próbálkozás után vége a játéknak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.