Tech hvg.hu 2023. március. 21. 23:03

Hackertámadás érte a Ferrarit, váltságdíjat követelnek az autógyártótól a támadók

Bár az ügyfelek adatainak a kiszivárogtatásával fenyegetőznek a támadók, a Ferrari inkább tájékoztatta az ügyfeleit egy közelmúltban történt kiberbiztonsági incidensről, és nem fizet a zsarolóknak.

Illetéktelenek férhettek hozzá a Ferrari informatikai rendszereihez – a biztonsági incidensről egy tájékoztatóban értesítette az ügyfeleit az olasz luxusautógyártó.

A Ferrari szerint a támadók hozzáférhettek a cég hálózatához, és váltságdíjat követelnek, hogy ne szivárogtassák ki az onnan kinyert ügyféladatokat – írja a Bleeping Computer.

A cég rögtön vizsgálatot indított az ügyben, és ehhez egy vezető kiberbiztonsági vállalattal is együttműködnek, de a hatóságoknak is jelentették az esetet. A Ferrari elmondása szerint a szivárgás során olyan ügyféladatok kerülhettek ki, mint nevek, lakcímek, e-mail-címek és telefonszámok.

Arra vonatkozóan eddig nem találtak bizonyítékokat, hogy fizetési információkhoz – például bankkártyaszámokhoz – hozzáfértek volna az illetéktelen behatolók.

Már felénk tart az új WannaCry? Magyarországra is megérkezhet az új zsarolóvírusos támadás

Egy olyan kártékony kód bukkant fel az elmúlt napokban, mely egy körülbelül két éve ismert sebezhetőséget használ ki - ez egy zsarolóvírus, melyre jobb felkészülni: lehet, hogy ez lesz az új WannaCry, mely 2017-ben terjedt el a világban gyakorlatilag pillanatok alatt. Az új támadás egy nagyhatású kiberincidenssé válhat a közeljövőben, véli a szakértő.

Hozzátették: megtették a szükséges biztonsági intézkedéseket, és az eset nincs hatással a cég működésére. A zsarolóknak nem fognak fizetni, mivel az elmondásuk szerint csak támogatná őket a további tevékenységükben.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.