A NASA tudósai a WR 124 jelű csillagot elsőként figyelték meg a James Webb űrteleszkóp indítása után. Az objektum már ledobta magáról a külső légkörét, hamarosan felrobbanhat.
Gyönyörű fotót készített a NASA James Webb űrteleszkópja egy haldokló csillagról. Az objektumot 2021-ben még az első megfigyelések egyikeként kapta lencsevégre a szerkezet, a szervezet azonban csak most adta közre a fényképet.
A The Guadian beszámolója szerint a Webb infravörös kamerája az összes por- és gázfelhőt rögzítette, amit a 15 ezer fényévnyire lévő csillag kilökött az űrbe. A lilás színű anyag egykor a légkörének külső részét alkotta. A Hubble néhány évtizeddel ezelőtt már készített erről egy felvételt, ám azon nem lehetett ennyire pontosan látni a részleteket.
A tudósok szerint egyes csillagoknál ez az utolsó fázis, mielőtt azok felrobbanva szupernóvává válnának. A tudósoknak korábban nem volt még lehetőségük arra, hogy ilyen megfigyelést tegyenek.
A csillag a Nyíl csillagképben látható. Nagyjából 30-szor akkora, mint a mi Napunk, és a NASA szerint már annyi anyagot bocsátott ki magából, ami 10 Naphoz lenne elegendő.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.