A mesterséges intelligenciára építenek azok a szegedi kutatók, akik egy nemzetközi projekten keresztül tennék hatékonyabbá a szoftverek forráskódjának átvizsgálását és javítását.
Nemzetközi együttműködéssel egy, a feladatok optimális kiosztását végző keretrendszeren belül a szoftverhibák javítását segítő megoldáson dolgoznak a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói és a FrontEndART nevű cég szakemberei – tájékoztatott a felsőoktatási intézmény.
A közlemény szerint az SZTE és a cég – más nemzetközi partnerekkel együtt – egy olyan egységesített, mesterséges intelligenciára épülő, ügyfélkérelmeket kezelő keretrendszer fejlesztésén dolgozik, amely több szektorban – az egészségügy, az igazságszolgáltatás, az e-kereskedelem, a fogyasztói elektronika és szoftverfejlesztés területén – képes az ügyintézőket automatikusan és költséghatékonyan a számukra megfelelő feladatokhoz rendelni. Az adott probléma megoldásához a megfelelő szakértő kiválasztása jelentősen csökkentheti az ügyintézési időt és a költségeket.
A magyarországi projektelem a szoftverfejlesztői, karbantartói és üzemeltetői piacra fókuszál. A szakemberek által fejlesztett rendszer abban segít, hogy a szoftverek forráskódjában a lehető leghatékonyabb módon lehessen megtalálni a hibát. Az ehhez kapcsolódó feladatokat a rendszer optimálisan osztja szét a fejlesztők között.
Megkérdezték a magyar informatikusoktól, mi az, ami itthon tartaná őket - meglepő válaszok jöttek
Az IT-s szakemberhiány Magyarországon különösen problémás, a helyzeten pedig csakis valódi változásokkal lehetne javítani. Az informatikusok szövetségének van is rá ötlete, hogyan.
A FrontEndART QualityGate nevű rendszere a cég szerint képes figyelemmel kísérni egy szoftver „evolúcióját” és felderíteni abban a hibás és problémás kódrészeket.
Az SZTE munkatársai elsősorban mesterséges intelligencián és gépi tanuláson alapuló módszerek kutatásában és fejlesztésében vesznek részt.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.