Szegeden újra működhet a gyereksebészet
Meglett a jogszabályi előírásoknak megfelelő műtőblokk.
Meglett a jogszabályi előírásoknak megfelelő műtőblokk.
Elindult az étrend-kiegészítők mellékhatásait gyűjtő honlap: a nutrivigilancia.hu oldalra érkező bejelentéseket szakemberek elemzik, annak érdekében, hogy azonosítani tudják a közegészségügyi szempontból is jelentős jelzéseket – közölte a Magyarországi Étrend-kiegészítő Gyártók és Forgalmazók Egyesülete (MÉKISZ).
A Szegedi Egyetem modellváltása körül voltak a leghangosabb tiltakozások, mára viszont, úgy tűnik, az új rendszer beállt és működik. Szabó Gáborral, az egyetem korábbi rektorával, a mai fenntartó alapítvány kuratóriumi elnökével beszélgettünk. Az interjú a HVG Diploma 2024 kiadványában jelent meg, most itt, a hvg360-on is olvasható.
Szinte minden típusú tüzelőberendezésnél egyszerűen használható, a károsanyag-kibocsátást csökkentő, a fűtési hatékonyságot javító megoldást fejlesztenek ki a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói.
Sokkolták a hazai kutatókat az eredmények, amikor először látták a kórházból hazaengedett pankreatitiszes betegek kórtörténetét és mortalitását – ugyanis közülük többen haltak meg a hazaengedést követő első évben, mint a gyulladás miatt a kórházban.
A metilénkék alkalmazásának lehetőségeit vizsgálják az alkohol okozta máj- és hasnyálmirigy-gyulladás kezelésében a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Földrajzi és Földtudományi Intézet két oktatója, Sipos György és Barta Károly, valamint egy hallgatója, Vincze Ákos egyedülálló expedícióra indul a Tien-san nyugati és a Pamír hegység középső részébe, melyet Prinz Gyula, a 20. század egy jelentős magyar geomorfológus-geológusa is vizsgált egykor – közölte a felsőoktatási intézmény.
A timföldgyártás egy veszélyes mellékterméke, a vörösiszap kezelésére dolgoznak ki új megoldást a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Sipos Pál professzor vezette kutatócsoportjának munkatársai.
Várhatóan júniusban indul majd el a világűr felé a SpaceX segítségével az az új magyar műhold, ami az elektroszmog vizsgálatára is alkalmas lesz.
A Szegedi Tudományegyetemen (SZTE), a Berényi Antal által vezetett MTA-SZTE Lendület Oszcillatorikus Neuronhálózatok laboratóriumában végzett kutatás új terápiás lehetőségeket jelenthet a depresszió kezelésében.
A mesterséges intelligenciára építenek azok a szegedi kutatók, akik egy nemzetközi projekten keresztül tennék hatékonyabbá a szoftverek forráskódjának átvizsgálását és javítását.
A szakemberek szerint a félelemkeltő kifejezések hangsúlyozása, vagy a felszólító mód használata is utalhat arra, hogy álhírrel van dolgunk. Most ezek felismerésére fejlesztenek ki egy rendszert.