Probléma nélkül teljesített egy 15 perces utat kínai első, saját fejlesztésű utasszállító repülőgépe, a C919. A China Easter Airlines jövőre állítja csatasorba.
Hamarosan már utasokat is szállíthat az a repülőgép, amit Kína fejlesztett. A Comac C919-es utasszállítója megérkezett a típusból elsőként vásárló China Eastern Airlineshoz (CEA).
Az Interesting Engineering azt írja, a C919-es mérföldkőnek számít a kínai légiiparban, ugyanis ez az első olyan kínai gyártású utasszállító repülőgép, amelyet a nemzetközi légialkalmassági szabványoknak megfelelően építettek, és amely független szellemi tulajdonjogokkal rendelkezik.
A C919-es a Airbus A320-as és a Boeing 737-es közvetlen konkurenciája.
A kínai gép bemutató repülése 15 percig tartott, a shanghaji Pudong repülőtérről a sanghaji Hungcsiaó repülőtérre repült.
A típus első tesztrepülését még 2017-ben hajtotta végre.
A C919-es fedélzetén – a megrendelt kialakítástól függően – 158-192 utas foglalhat helyet. Hatótávolsága 4075 és 5555 kilométer között van. A gépen 20 darab 12 colos kijelző is helyet kapott, ezeken Full HD felbontásban nézhetők a tartalmak.
A gép jövőre szállhat fel először kereskedelmi utasokkal a fedélzetén, először Peking és Sanghaj között teljesít majd járatokat. A China Easter Airlines a tervek szerint 2024-ig további négy C919-es repülőgépet állít be flottájába.
A Comac úgy számol, 2030-ig évi 25 repülőgép gyártására bővíti kapacitását.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.