Tech hvg.hu 2022. szeptember. 28. 10:03

Most először Magyarországon is elindult a Predator League

Az Acer által szervezett Predator League egy közel 37 millió forint összdíjazású videójátékos megmérettetés, melyben a pénz mellett hardverekhez juthatnak a játékosok. A héten indult verseny tudásszinttől függetlenül mindenki számára nyitott.

A régióként szervezett (nálunk: EMEA) Predator League-ben szeptembertől novemberig 3 vs. 3 játékmódban versenyezhetnek a csapatok a Rocket League nevű, árkád stílusú focis-autós káoszjátékban. Ha nem ismeri, az alábbi videóból ízelítőt kaphat.

Az Acer közlése szerint a nemzeti selejtezőre Európából Belgium, Hollandia, Luxemburg, Németország, Ausztria, Svájc, Franciaország, Olaszország, Lengyelország, Portugália, Románia, Dánia, Finnország, Norvégia, Svédország, Spanyolország, Csehország, Törökország, Magyarország és az Egyesült Királyság csapatai jogosultak. Közel-Keletről az Egyesült Arab Emírségek, Egyiptom, Bahrein, Irak, Jordánia, Katar, Kuvait, Libanon, Omán és Szaúd-Arábia játékosai jelentkezhetnek. Valamint a Dél-Afrikai Köztársaság lakói.

Három játékosból kettőnek az adott ország lakosának kell lennie.

Az első szakaszban a csapatok a nemzeti selejtezőkön versenyeznek. Országonként két selejtezőkörre kerül sor. Minden fordulóból a két legjobb csapat jut be az országos döntőbe. A döntő győztese részt vesz az EMEA nemzetközi döntőn, ahol más országok bajnokai ellen versenyezhet. A nemzeti döntőt az Acer élőben közvetíti majd. A magyarországira november 12–13-án kerül sor.

Az Acer Predator League-be regisztrálni október 21-éig lehet a verseny weboldalán.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.