Tech hvg.hu 2022. augusztus. 25. 09:33

Nem minden UFO emberi eredetű – áll az amerikai kongresszus eldugott dokumentumában

A csatolmányban az is szóba kerül, hogy az idegen tárgyak és különös jelenségek száma exponenciálisan növekszik.

Az azonosítatlan repülő tárgyakkal, közismert nevén az UFO-kkal (Unidentified Flying Object) kapcsolatban olvashatók érdekes megjegyzések abban a csatolmányban, ami nemrég az amerikai kongresszuson is átment. (A dokumentum a hírszerzési tevékenységhez kapcsolódik, és alapvetően pénzügyi részleteket közölnek benne.)

A paksamétát a Motherboard nézte át, és ugyanők vették észre azt a több mint furcsa megfogalmazást is, ami szerint

ma már különbséget kell tenni az emberi eredetű UFO-k és azok között, amik nem azok.

A dokumentum szerint az ismeretlen eredetű tárgyakat, legyen szó akár ember alkotta berendezésről, akár nem, a megfelelő hivatalhoz kell továbbítani – és esetükben nem szabad az azonosítatlan légköri-vízalatti jelenség megnevezést alkalmazni.

A szövegben egy különös kifejezés is olvasható, ami angolul úgy szól: „cross-domain transmedium”. Ezt magyarul leginkább „tartományokon átívelő transzmédiumként” lehet emlegetni, ami a UAP-ok (Unidentified Aerial Phenomena), vagyis az azonosítatlan légi jelenségek egyfajta tulajdonságára utal. A Motherdboard szerint a fogalom bevezetésére azért volt szükség, mert felmerült, hogy

az idegen tárgyak a vízben, a légkörben és az űrben is működhetnek.

A kongresszus azt is állította, hogy az ilyen jelenségekből egyre több van, így pedig a felmerülő kockázat is egyre nagyobb. A hasonló észlelésekkel ma már amúgy egy külön hivatal, az All-domain Anomaly Resolution Office (AARO) foglalkozik, ami júliusban kezdte meg a működését.

A Motherboard hozzáteszi: nagy kérdés, hogy a dokumentumban megfogalmazott állítások miért éppen most lettek fontosak.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.