Tech hvg.hu 2022. január. 24. 06:03

Megvizsgálta a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, mit csinálnak a BME-n

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) úttörőként adott otthont a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) legmagasabb szintű tudásmenedzsment támogató missziójának – közölte az intézmény. Az ilyen típusú programot a legfejlettebb nukleáris programokkal rendelkező országok számára nyújtja a világszervezet.

A BME Természettudományi Karának képviselői december közepén fogadták a NAÜ szakértői delegációját a felsőoktatási intézmény nukleáris vonatkozású BSc és MSc szintű képzéseinek felülvizsgálatára. A Műegyetem képzési programjainak áttekintésével az ügynökség célja nem csak a befogadó egyetem támogatása, hanem az is, hogy nemzetközi jó gyakorlatokat gyűjtsenek, amivel más országok egyetemeinek hasonló képzéseit támogathatják.

A nemzetközi szakértők értékelésükben kiemelték, hogy nagy kontaktóraszám mellett zajlik a nukleáris oktatás a BME-n, illetve az egyetemi kampuszon működő oktatóreaktorból származó oktatási és kutatási előnyöket – idézi az intézmény közleéménye Aszódi Attilát, a BME TTK dékánját. A bizottság javaslatot tett a nukleáris képzési programok nemzetközi láthatóságának növelésére, valamint javasolták az öregdiákok kapcsolatrendszerében rejlő lehetőségek kihasználásának továbbfejlesztését.

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség hasonló egyetemi támogató missziójára (Knowledge Management Assist Visit Level 3) a következő időszakban várhatóan számos nyugati vezető egyetemen sor kerül.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos kérdésekkel is foglalkozó Facebook-oldalát.