Bár még az 5G-s tornyok sem terjedtek el igazán, kínai kutatók egy már ennél is újabb fejlesztés határait feszegetik. A kísérleti eszköz első eredménye mobilos közegben soha nem látott adatátviteli sebességről árulkodik.
Egy jelentős állami projekt keretében értek el a mobiliparban most még elképzelhetetlennek tűnő, 206,25 Gbps vezeték nélküli adatátviteli sebességet kínai kutatók egy nankingi laboratóriumban – számolt be róla a South China Morning Post (SCMP). A lap a 6G-vel kapcsolatos kísérletként hivatkozik az eredményre, melyet a Fudan Egyetem és a China Mobile prezentált. A kísérlet helyszíne a Purple Mountain Laboratories volt.
A Purple Mountain közleményében kiemelte, hogy a sebesség világrekordot jelent a terahertzes frekvenciasávban elért vezeték nélküli, valós idejű átvitelben. A terahertzen (vagyis 300 GHz és 3THz között) működő berendezések lesznek várhatóan azok az eszközök, melyek már az újabb, 6G-s szabványra támaszkodnak. A 6G vezeték nélküli kommunikációs technológia a jelenlegi 5G-s megoldás utódja lesz, de a váltásra biztosan nem mostanában kerül sor. Hiszen az 5G sem érkezett még meg mindenhova.
A világ vezető hálózatépítő cégei közül a Huawei és az Ericsson eltérő időpontban várja az első 6G-s eszközök megjelenését: míg előbbi szerint már 2027-ben piacra kerülhetnek az ilyen modulok, utóbbi úgy vélekedik, erre legkorábban csak az évtized végén, 2030 környékén van reális esély. A 6G-vel kapcsolatos fejlesztéseket lassítja, hogy a világ még nem állapodott meg a frekvenciával, illetve a műszaki szabványokkal kapcsolatos részletekről.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.