Hozzányúl a mesterséges intelligenciához a Samsung, hogy hatékonyabb legyen a 6G
Dél-Korea az évtized végére vezetné be a 6G-t, aminek hatékonyságát a Samsung a mesterséges intelligenciával növelné.
Dél-Korea az évtized végére vezetné be a 6G-t, aminek hatékonyságát a Samsung a mesterséges intelligenciával növelné.
Brit kutatók vizsgálata szerint a 6G-hálózat olyan gyors lehet, hogy egyetlen másodperc leforgása alatt 20, átlagos hosszúságú filmet lehet majd átküldeni a hálózaton.
Várhatóan jövőre rögzítik az új, 6G-s mobiltechnológia szabványait, és 2030-tól állhat működésbe. Addigra nagy szükség lesz rá a mesterséges intelligencia hatalmas adatforgalma miatt. A hálózatépítés gigászi összegekbe kerül, az üzemeltetők menekülési útvonalakat kereshetnek.
Bár a 6G kereskedelmi bevezetésére csak a 2030-as évek elején kerülhet sor, a Glasgow-i Egyetem mérnökei már összeraktak egy kísérleti antennát. Valósággá válhat a hologramos telefonálás.
Több kutatóintézet is részt vesz a 6G tervezésének egyik projektjében, köztük az ELTE Informatikai Kar kutatócsoportja is, Laki Sándor vezetésével.
Kínai mérnököknek sikerült először a valós idejű jelátvitel egy kísérleti 6G-hálózaton. Mindez nemcsak a hétköznapi használat, de az infrastruktúra kiszolgálása szempontjából is fontos eredmény.
Dél-Korea a korábbi becslések után most már egy egészen pontos dátumot mondott azzal kapcsolatban, hogy mikor indítaná el az ország – és a világ – első 6G-s hálózatát.
Amerikai kutatók szerint egy, az ember karjára rögzített tekercs segítségével költséghatékonyan lehetne kiépíteni a 6G-s hálózatot.
A 3G lehetővé tette az igazán okos telefonok megszületését, a 4G és az 5G bevezetése gyorsította működésüket, a már fejlesztés alatt álló 6G-vel viszont értelmüket veszthetik a ma nélkülözhetetlennek tűnő készülékek.
Az LG-nek sikerült kültéren, 320 méter távolságra továbbítania egy jelet a 6G-s tesztkészülék segítségével.
Pekka Lundmark, a Nokia első embere elsőre kissé hihetetlennek tűnő koncepciója terjed a neten: szerinte a mobilok hamarosan belénk „épülnek”.
„Dél-Korea utat nyitott az űrbe” – mondta az ázsiai ország elnöke, Jun Szok Jol.