Tech hvg.hu 2021. december. 27. 08:03

Ilyen sem volt még: az LG új tévéjébe szó szerint bele lehet ülni

Napjainkban, amikor mindenféle okosfunkció áll rendelkezésre, már nehéz olyan televíziót alkotni, ami egyből felkelti a fogyasztó érdeklődését. Az LG ezért nem is ilyen irányból közelít, a kényelmet fokozzák.

A januárban Las Vegasban kezdődő CES 2022 technológiai szakkiállításon az LG is képviselteti magát, de nem telefonokkal, hiszen abban a szegmensben rég megbuktak. A dél-koreai cég azonban számos hasznos eszközt gyárt még, köztük televíziókat, melyekből jövőre is jut néhány különlegesség az első hírek alapján.

A vállalat két, egyelőre koncepció szintjén létező modellt mutatott be, melyek elsősorban a felhasználás jellege miatt érdekesek. A Virtual Ride nevű végén például egy biciklinyereg található, alatta egy nagyobb kerékkel. A kijelző ez esetben hajlítva, és függőlegesen jelenik meg, hogy a szobabiciklizés még izgalmasabb legyen. A felhasználó úgy érezheti a gyártó szerint, mintha tényleg hegyek, dombok között haladna.

LG Display

A Virtual Ride három, egymás alá, illetve fölé pakolt és 55 colos megjelenítőt takar, amik ráadásul elég színgazdagok is. A fejlesztés a gyártó szerint VR-eszközökkel is kompatibilis. A végén lévő nyereg egyébként nincs rászerelve a képernyő oldalaira, így viszonylag szabadon mozgatható.

Ennél csak egy fokkal tűnik izgalmasabbnak a Media Chair nevű újdonság. Ehhez nem jár pedál, sem biciklinyereg, van viszont egy kényelmes fotel, ami az egészet körbeöleli, a tévével együtt. Az LG itt is a kényelmet próbálta fokozni, ugyanis az ülőalkalmatosságot egy koreai masszázsfoteleket gyártó céggel alakították ki. A panel itt is 55 colos, azonban csak egy van belőle, de a jellege miatt föl-le hozható.

LG Display

Azt nem tudni, hogy a fenti fejlesztések valaha megvásárolható termékekké válnak-e, és ha igen, akadna-e olyan, aki vevő lenne rá.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.