Az áttöréses esetek száma 36 százalékkal alacsonyabb a frissebben oltottak körében a fejlesztő adatai szerint.
A Moderna koronavírus elleni oltása hatékonyan véd a vírus „aggodalomra okot adó változatai”, így a delta variáns ellen, de úgy tűnik, ez a hatékonyság az idő múlásával csökken – idézi a Moderna saját magára vonatkozó közleményét a Forbes. A gyártó által közölt friss adatok szerint oltásuk
- 96 százalékos hatékonysággal véd a kórházba kerüléstől;
- 87 százalékos hatékonysággal előzi meg a fertőzést.
A cég szerint 700 ezer ember bevonásával készült az erre vonatkozó kutatás. Közülük a fertőzöttek 47 százaléka a delta variánst kapta el.
A beoltottaknak az úgynevezett „áttöréses” (breakthrough) fertőzéseit 26 ezer ember bevonásával vizsgálták. 16 747-en 2020 júliusa és augusztusa között kapták meg a védőoltás két adagját, közülük 162-en fertőződtek meg. 11 431 főnek 2020 decembere és 2021 márciusa között adták be az oltást, közülük 88-an fertőződtek meg. Ez alapján azt közölték, 36 százalékkal alacsonyabb az áttöréses esetek száma a frissebben oltottak között.
Koronavírus két oltás után: "Az orvos azt mondta, ilyen pozitív tesztet még nem látott"
Kísértetiesen hasonló tünetekről és tapasztalatokról számoltak be a hvg.hu-nak olyan magyarok, akik két oltás után megfertőződtek a koronavírussal. Az országos tiszti főorvos szerint idehaza mintegy 11 ezren vannak azok, akik a teljes védettség ellenére elkapták a vírust. Ez ugyan soknak tűnik, de ha a statisztikák mögé nézünk, hamar megértjük, miért fordulhat ez elő, és miért hatalmas tévedés, hogy a vakcinák hatástalanok lennének.