A nagyobb kórházak többségében 10-20 olyan alkalmazott volt, aki szerdáig nem volt beoltva.
Néhány száz olyan egészségügyi dolgozó lehet, aki távozhat a vakcina megtagadása miatt – mondta Soós Adrianna, a Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke a Népszavának.
Szerdán járt le a határideje annak, hogy az egészségügyi dolgozók felvegyék a kötelező oltást a koronavírus ellen. Soós Adrianna azt mondta a lapnak, hogy sokan az utolsó pillanatig kivártak, és vannak, akik csak a munkahelyük megtartása okán mentek el az oltásra.
Több nagyobb kórházat is megkerestek, a cikk szerint ezek többségében 10-20 olyan alkalmazott volt, akinek szerdáig nem volt oltása. A Semmelweis Egyetem szerint tízezer dolgozójuknak alig egy százaléka olyan, aki megalapozott egészségügyi indok nélkül utasította el az oltást. Azt hozzátették, többségük az adminisztrációs területen dolgozik, vagyis a kiesésük az ellátás biztonságát és folyamatosságát nem veszélyeztetik.
Nemrég egy egészségügyi dolgozó megtámadta a koronavírus elleni védőoltás kötelező felvételét szabályozó kormányrendeletet az Alkotmánybíróságon (Ab). Ezzel kapcsolatban a Népszavának az Ab kommunikációs vezetője azt mondta, hogy a lépésnek nincs halasztó hatálya.
Még júliusban hozott döntést arról a kormány, hogy a magyar egészségügyi dolgozókat kötelezően be kell oltani a koronavírus elleni vakcinákkal, egyrészt a további járványhullámok megfékezése, másrészt a betegek védelme érdekében.
A kormány azt is részletezte, hogy pontosan mely szakterületen dolgozókra érvényes a kötelező oltás, és hogy azt legkésőbb szeptember 1-ig kell megkapniuk, bár ezt később módosították szeptember 15-re. A rendelet szerint, elbocsátják azt, aki nem kér oltást, vagy nem mutat be 15 napon belül olyan orvosi szakvéleményt, ami igazolja, hogy nem veheti fel a vakcinát.