Továbbra is az a terv, hogy a gyár 2022 végén már működni fog.
Jövő év végén megkezdődik a vakcinagyártás a debreceni nemzeti oltóanyaggyárban - erősítette meg az innovációs és technológiai miniszter vasárnap a helyszínen, amikor elhelyezték a leendő üzem alapkövét a Debreceni Egyetem innovációs parkjában.
Palkovics László azt mondta, évente több mint húszmillió, különböző technológiával készülő vakcinát gyártanak majd az üzemben.
A fejlesztés hazai oltóanyagból teszi tartósan lehetővé a biztonságos ellátást, hatékony és gazdaságos védekezést biztosít majd az esetleges későbbi világjárványok, lokális járványok ellen, miközben munkahelyeket is teremt - részletezte a beruházás előnyeit a miniszter.
A kormány februárban nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánította a Nemzeti Oltóanyaggyár és a Nemzeti Koronavírus-Oltóanyaggyár megvalósítását és az ahhoz kapcsolódó építmények, infrastrukturális fejlesztések beruházásait. Az erre létrehozott céget a Debreceni Egyetem alapította.
Szijjártó Péter külügyiniszter május végén jelentette be: megállapodás született arról, hogy a Magyarországon jelenleg Debrecenben építés alatt álló Nemzeti Oltóanyaggyár alkalmas lesz a koronavírus elleni kínai vakcina előállítására is. Szijjártó elmondta, hogy folytatódni fog az együttműködés az oltóanyagok terén, Magyarországon átveszik majd a Sinopharm teljes gyártási technológiáját.