Tech hvg.hu 2021. július. 03. 18:03

Még baj lehet a Windows 11 és az Android kapcsolatából

Jó hírnek szánta a Microsoft azt a lehetőséget, hogy androidos alkalmazások is futhassanak a Windows 11-es számítógépeken. Sokan azonban komoly veszélyt látnak ebben éppen az új operációs rendszerre.

Sokan felkapták a fejüket a hírre, hogy a Windows 11 képes lesz androidos alkalmazásokat is futtatni. Persze nem egészen úgy, ahogyan azt elsőre gondolnánk: a Microsoft ugyanis nem a Google-lel, hanem az Amazonnal fogott össze az ügy érdekében. Az e-kereskedelmi óriásnak is van androidos ökoszisztémája, igaz, akad benne pár fájó hiány. A lényeg: nem lehet hozzáférni a Google Play áruház alkalmazásaihoz, szolgáltatásaihoz.

Microsoft

És mit tesz ilyenkor az átlagfelhasználó? Vagy beletörődik ebbe, vagy – ha nagyon kell neki valamelyik simán nem elérhető app – megkeresi a neten az androidos telepítófájlt (APK-t). Nagyjából úgy kell elképzelni az egészet – mutat rá a SlashGear –, mint amikor a Windows-felhasználók töltenek le különböző .exe vagy .msi telepítőket.

Az APK-k letöltése és telepítése technikai szinten lehetséges a Windows 11-nél is – nem is tehet semmit a Microsoft ennek megakadályozása érdekében (mint ahogy a Google által tanúsított telefonokra is lehet letölteni alkalmazásokat nem ellenőrzött forrásokból). Jobban belegondolva viszont mindez komoly probléma is lehet a Windows-felhasználók számára.

Az interneten található APK-k nem mindig biztonságosak, és kockázatot jelenthetnek az ugyanazon a gépen futó Windows és Android rendszer számára egyaránt. Ez pedig komoly fejfájást okozhat a Microsoftnak, a felhasználók ugyanis valószínűleg telepíteni fogják a számukra fontos, ám nem hivatalos Google Play szolgáltatásokat vagy annak megfelelőit.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.