Tech hvg.hu 2021. május. 28. 19:03

Rajtaütöttek a brit rendőrök egy volt gyárépületen, aztán jött a meglepetés

A brit West Midlands-i rendőrség egy elahgyott gyárépületen ütött rajta, aminél a hőkamerák azt mutatták, nagyon sok hőt termel.

Sokszor lehetett már arról hallani, hogy a bitcoin bányászata igen energiaigényes folyamat, a kpriptovaluta kitermeléséhez ugyanis rengeteg elektromos áramra van szükség. A jelek szerint azonban mindez nemcsak a környezetre gyakorolt hatása miatt problémás, de a rendőröket is képes megvezetni.

Az angliai West Midlands nagyvárosi megye rendőrei nemrég azért csaptak le egy bitcoinfarmra, mert azt gondolták, hogy ott illegális tevékenység, egész pontosan marihuánatermesztés zajlik. Persze nem arról van szó, hogy a rendőrök ne tudnák megkülönböztetni a füvet a kriptovalutától: a létesítmény illegálisan jutott áramhoz, az egyenruhások pedig emiatt gondolták, hogy a kábítószer állhat a háttérben.

[Elbukta az új házra spórolt pénzét egy brit nő, mert elhitte, hogy Elon Musk megajándékozza]

A rendőrök azt mondták, azután ütöttek rajta az épületen, hogy több helyről is azt hallották, nagyon sokan keresik fel az adott helyiséget. Ezután egy drónt küldtek a sandwelli ipari park egyik létesítményéhez, amely azt mutatta, ott valóban van egy nagy hőforrás.

West Mindlands Police

Az egyenruhások a rajtaütéskor szembesültek azzal, hogy a létesítményben a kannabisz helyett nagyjából 100 számítógép működik. Ezeket lefoglalták, miután az üzemeltetőkről kiderült, hogy több ezer font értékben loptak áramot a bitcoinfarm működtetéséhez. A razzia során senkit nem találtak az épületben, de annak tulajdonosával fel fogják venni a kapcsolatot.

Bár a bitcoin bányászata nem illegális tevékenység az Egyesült Királyságban, az áramlopás az. És miután a bűncselekményből bevétele származott az üzemeltetőnek, a számítógépeket végérvényesen lefoglalta a hatóság.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.