Tech hvg.hu 2021. május. 26. 17:03

Csalódást okozhat a Samsung Galaxy Z Fold3 kamerarendszere

Bár a Samsung az új összecsukható telefonjába, a Galaxy Z Fold3-ba teheti bele először a kijelző alá rejtett kameráját, a fő kamerarendszer képessége elmaradhat a Galaxy S21 Ultráétól.

Az elmúlt hónapokban többször is lehetett már arról hallani, hogy a Samsung a soron következő összecsukható készülékébe, a Galaxy Z Fold3-ba teszi majd bele először a kijelző alá rejtett kameráját. Most egy újabb szivárogtató árult el részleteket a Twitteren arról, hogy milyen rendszerrel vértezi fel a mobilját a dél-koreai cég.

FrontTron kiírása szerint a készülék belső kijelzője alá egy 16 megapixeles szelfikamerát rejt a Samsung, így a képernyő egységét semmi sem töri meg. Hogy ezt miként kell elképzelni, azt ebben a videóban már megvillantotta a gyártó.

Emellett egy másik szelfikamera is kerül a készülékbe: a 10 megapixeles egységet a külső kijelzőnél, kameralyukas megoldás formájában kell majd keresni. Azt nem tudni, hogy ez miért nem kijelző alá rejtett egység lett, de valószínűleg nem lövünk nagyon mellé, ha azt mondjuk: azért, hogy ne szálljon el a telefon ára.

A fenti bejegyzés alapján a fő kamerarendszerrel nem fog nagyot villantani a Samsung. Ezek szerint három optikát kell majd a készüléken keresni: egy széles látószögűt, egy ultraszéles-látószögűt, valamint egy 2x telefotó egységet – mindhármat 12 megapixeles szenzorral látták el. Ha ez valóban így lesz, az csalódás lehet a felhasználók számára, hiszen ennél erősebb kamerarendszert kapott a Samsung Galaxy S21 Ultra, és még abban is csalódott a DxOMark független tesztlabor.

A GSMArena emellett arról ír, hogy az eddigi szivárogtatások alapján a külső kijelző 6,2 colos lesz, a telefon kinyitott állapotban pedig 7,5 colosként terülhet majd el előttünk. Mindkettőnél 120 Hz-es képfrissítési rátára számíthatunk.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.