Tech hvg.hu 2021. május. 14. 08:03

Úgy átalakította a GTA V játékmenetét az Intel találmánya, hogy szinte igazinak tűnik az autós üldözés

A chipgyártó Intel kísérleti laboratóriuma egy új eljárást mutatott be, ami a korábbiaknál is sokkal hihetőbbé teszi a számítógépes játékok világát.

Kevesek által ismert, de az Intel nem csak chipgyártással foglalkozik, hiszen saját kutatólaboratóriumában más eljárásokat is vizsgálnak. A csapat nemrég a számítógépes játékok témájában mélyült el jobban, de olyannyira, hogy elő is álltak egy érdekes fejlesztéssel: elkészítettek egy mesterséges intelligenciát, ami a játék rajzolt képkockáit a fotorealisztikussághoz közel álló élménnyé alakítja.

A fejlesztés eredményét a Gizmodo ismertette, benne egy igen hangsúlyos videóval. Ezen a népszerű Grand Theft Auto (GTA) ötödik részéből láthatók képsorok, amint két autós versenyez egymással. A felvétel első pillanataiban még a játékmotor által megjelenített képet mutatják, majd ugyanazt, de az Intel által átalakított verzióban.

Mintha egy igazi fedélzeti kamera rögzítette volna az eseményeket:

A fejlesztést a való világból származó felvételekkel trenírozták, így vált képessé arra, hogy a mesterséges (vagyis a játékon belüli) képelemeket a fejlettebb/látványosabb változatra cserélje. A technika ráadásul a színezésen is variál egy keveset, a még tökéletesebb élmény érdekében. Már csak azt kellene tudni, hogy az Intel pontosan milyen számítási kapacitáshoz köti a megjelenést, mert ilyen látványhoz aligha lehet elegendő egy erős PC. Egyelőre egyébként az sem derült ki, hogy a technológia valós időben, vagyis az éppen zajló játék képét alakítja át, vagy egy előre rögzített képpel dolgozik.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.