A Zoom Escaper névre keresztelt oldal segítéségével különböző hangeffekteket játszhatunk be egy Zoom-hívásba, amire hivatkozva aztán ki lehet lépni a hívásból.
Az elmúlt bő egy évben több olyan fejlesztés is készült a videokonferencia-hívások lebonyolítását lehetővé tévő szoftverekhez, amelyek abban segítenek, hogy semmi se zavarja meg a hívást. Ilyen például a Google fejlesztése, ami elmossa a Meetben a felhasználók hátterét, a Zoom pedig többek között finomított a zajszűrő funkcióján, hogy a beszéden kívül más ne hallatszódjon be a mikrofonon keresztül.
Csakhogy néha épp erre lenne szükség: egy zajra, ami megmenti az embert a végtelen hosszúságúra nyúló videokonferencia-hívásoktól. Erre jutott valószínűleg a művészként tevékenykedő Sam Lavigne is, aki egy egészen hasznos webes alkalmazást dobott össze: ez lett a Zoom Escaper.
Milliókat keresett a brit nő, akinek a kecskéit Zoom-hívásokhoz lehet kibérelni
Az angliai Rossendale-ben élő Dot McCarthynak, a Cronkshaw Fold Farm tulajdonosának érdekes ötlet jutott az eszébe: bérbe adja a kecskéit egy Zoom-beszélgetéshez. A viccnek indult elképzelés nagyon bejött.
Ahogy az a nevéből is sejthető, az általa létrehozott oldal lényege, hogy a funkcióival ürügyet kínáljon arra, miért kell valakinek kilépni egy videohívásból. A segítségével többek között kutyaugatást, gyereksírást vagy egy építkezés zaját is bejátszhatjuk a beszélgetésbe, de választhatjuk azt az effektet is, ami a szakadozó internetkapcsolatot imitálja.
Hogy az alkalmazás működjön, először engedélyezni kell a weboldal számára, hogy hozzáférjen a gépünk mikrofonjához. Ezek után egy VB-Cable nevű programot kell letölteni és telepíteni a számítógépre, majd a weboldalon beállítani, hogy a hang kimeneti oldala a VB-Cable legyen. Ez teszi lehetővé, hogy a beszédünk alá bekeverjük a weboldal hangjait.
Az összes hang közül talán a gyereksírás, a visszhang, a szakadó internetkapcsolat és a kutyaugatás lehet az, ami valósnak tűnik, és adott esetben jó ürügy lehet arra, hogy valaki elhagyja a beszélgetést. A többi is használható persze, de az építkezésnél például kicsit olyan érzése van az embernek, mintha szó szerint egy építkezés közepén állna, ami nem valószínű, hogy egyik pillanatról a másikra megtörténik.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.