Tech hvg.hu 2021. február. 05. 08:03

9 millióba kerül ez az óra, pedig még számok sincsenek rajta

Nem kell frissíteni, nincsenek idegesítő értesítések, se felesleges funkciók – ezzel a felütéssel hirdeti az Apple Watchot kritizáló újdonságát a gyártó H. Moser. Az Apple terméke ehhez viszonyítva azonban filléres készülék.

Egy svájci óragyártó, a H. Moser új okoseszközt készített, méghozzá azoknak, akik nem sajnálnak mélyebbre nyúlni a zsebükben, ha egy minőségi termékre vágynak. Ez az óra ugyanis kimondottan drága, sőt, többeknek megfizethetetlen: a termékért mindenféle kiegészítő nélkül több mint 30 ezer dollárt, nagyjából 9,1 millió forintot kérnek.

Az óra érdekessége, hogy szinte megszólalásig hasonlít az Apple ugyanilyen eszközére – még a korona is rajta van, majdnem ugyanott, ahova az almás cég készülékén is helyezték. Míg azonban az Apple Watchon különféle számlapokat lehet aktiválni, a H. Moser újdonsága nem kínál ilyesmit. Sőt: számok sincsenek rajta.

Jutott hely viszont egy aprócska töltőikonnak, amely az Apple termékeit használóknak bizonyosan ismerős lesz: ez az ábra jelenik meg például az iPhone-okon is, amikor a felhasználó frissíti, vagy ki-, bekapcsolja a mobilt. Az egyezés nem a véletlenül műve, a svájci cég ezzel kívánja kifigurázni az amerikai óriást.

Mi több, az óra weboldalán is szerepel néhány arcpirító megjegyzés, már ha annak lehet venni őket. A H. Moser többek közt azt hangsúlyozza a felületen, hogy az ő órája nem igényel frissítéseket, és az “idegesítő értesítésekkel” sem rontja el felhasználói kedvét. (Igaz, az óra ára ebben a tekintetben sokkal zavaróbb tényező, de ezt már csak mi tesszük hozzá.)

Akit esetleg érdekel, az ide kattintva elérhető webshopban elő is tudja jegyezni a terméket.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.