Tech hvg.hu 2020. december. 11. 15:03

A Hyundai 322 milliárdért megveszi a menő robotokat gyártó Boston Dynamics-et

Az Egyesült Államok legnevesebb műegyeteméről indult robotgyártó vállalat többségi tulajdona most Dél-Koreába kerül.

November elején szellőztette meg a hírt a Bloomberg, hogy a Boston Dynamics robotikai céget 2017 óta tulajdonló Softbank hamarosan túladhat a Spot nevű robotkutyát is fejlesztő egységen, a vevő pedig a Hyundai lehet. Most a dél-koreai vállalat hivatalossá tette: felvásárolja a Boston Dynamics-et.

A vállalat a robotgyártó 80 százalékáért mintegy 1,1 milliárd dollárt, vagyis átszámítva mintegy 322 milliárd forintért. A maradék 20 százalék továbbra is a Softbanké maradt. Ha minden hatóság rábólint az üzletre, akkor az 2021 júniusában zárulhat majd le.

Boston Dynamics

Bár elsőre furcsán hangozhat, hogy épp egy autógyártó vette meg a robotokat gyártó céget, valójában nem túl meglepő a dolog. Már csak azért sem, mert a dél-koreai vállalat nemcsak az autóiparban, hanem az ipari robotikában is érdekelt, így a felvásárlással komoly tudásra és technológiára tesznek szert. Ráadásul a cégnek Bostonban és a Szilícium-völgyben is van irodája, így a fejlesztőcsapat toborzása is gyorsabb és egyszerűbb lehet.

A fejlesztéseket valószínűleg a logisztikában használja majd a Hyundai: ilyen lehet például a Pick, amely gépi látást lehetővé tévő fejlesztés. Ezt kifejezetten a raktárakban lévő áruk mozgatására készítették a Boston Dynamics mérnökei. A tervek szerint jövőre egy olyan robotot is bemutathatnak, amit kifejezetten ilyen feladatok elvégzésére fejlesztenek.

Videó: lenyűgöző, milyen kecsesen tornázik ez az emberszabású robot

Újabb mozdulatokat sajátított el az Atlas nevű robot, ami már a kézenállást is lazán megcsinálja.

A Hyundai emellett azt tervezi, hogy nemcsak az ipar, de az egészségügy számára is készít majd robotokat, amihez nagyon jó alapot szolgáltathat a most felvásárolt cég Atlas nevű humaniod robotja.

A Boston Dynamics a Massachusettsi Műszaki Egyetemen szültetett meg, majd vált önálló vállalattá az 1990-es években. A Google 2013-ban csapott le rá, majd némi meglepetésre eladták azt a Softbanknak még 2017-ben.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.