Tech hvg.hu 2020. november. 12. 16:33

Jön a Samsung az új processzora, ezt kapja meg több androidos csúcsmobil is

A Samsung az Exynos 1080-as processzorral készül a 2021-es esztendőre, ami a cég első olyan chipje, ami az 5 nm-es gyártási technológiával készül.

Ha minden a tervek szerint halad, a Samsung januárban mutathatja be a 2021-es esztendőre szánt új csúcsmobilját, a Galaxy S21-et, illetve annak különböző változatait. Addig még bő másfél hónapot egész biztosan várni kell, ám ez nem jelenti azt, hogy ne folyna a munka gőzerővel a dél-koreai cégnél.

A Samsung bejelentette a vállalat első, 5 nanométeres gyártási technológiával készülő mobilos processzorát, az Exynos 1080-at, ami jó néhány androidos csúcsmobilt működtethet majd a következő esztendőben. A kínai Vivóval fejlesztett egység egyik legnagyobb újdonsága, hogy már benne van az mmWave technológiára épülő 5G-modem, amit a Kínában (is) használt sávszélességek támogatására készítettek.

Samsung

Az Engadget azt írja, az Exynos 1080-as processzor egy Vivo telefonban debütálhat először, bár azt nem tudni, mikor és melyikben. A chip belsejében nyolc processzormag dolgozik: egy 2,8 GHz-es A78-as, valamint három, 2,2 GHz-en ketyegő szintén A78-as, amihez négy darab, 2 GHz-es A55-ös mag társul. Mindezt a Mali G78 grafikus processzor egészíti ki, ami támogatja a QHD kijelzőt, valamint a 90 Hz-es frissítési rátát.

Titokzatos telefonnal próbálták ki a Samsung új processzorát, elég jó számokat produkált a chip

A Samsung által fejlesztett Exynos 1080-as processzort egy Orion kódnévvel ellátott telefonba tették bele. Az első teszteredmény alapján az egység ráver több mostani csúcstelefon teljesítményére is.

Korábban az Apple jelentette be, hogy elkészítették a világ első, 5 nanométeres gyártási technológiával felépített processzort, az A14-es chip-et, ami az idén bemutatott iPhone 12-esekben debütált.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.