Tech hvg.hu 2020. november. 06. 19:03

Koronavírusos tünetei voltak egy amerikai nőnek, de egy ritka, veszélyes vírust kapott el

Az amerikai Sue Ryan a koronavírus-fertőzésre jellemző tünetekkel került kórházba, de a Covid-tesztje kétszer is negatív lett. Az orvosok ezek után kezdtek el másféle betegség után kutatni.

Ha valakinek a világjárvány kellős közepén olyan tünetei vannak, ami alapján gyanús lehet, hogy megfertőződött a koronavírussal, akkor nehéz másra gondolni, mint arra, hogy valóban a pandémia betegítette meg az illetőt. Így volt ezzel az amerikai Colorado állambeli Bailey-ben élő Sue Ryan is, aki egy túrázás után tapasztalt lázat és fejfájást, így el is ment az orvoshoz, hogy elvégezzék rajta a koronavírustesztet. Kiderült, az amerikai nőnek nincs koronavírus-fertőzése. De mint később kiderült, helyette egy talán még ennél is veszélyesebb kórokozót szedett össze: a hantavírust. A fertőzés igen ritka, és általában az egerek ürülékével terjed.

A hantavírus az úgynevezett bunyavírusfélék családjába tartozó vírus, amely az embernél haemorrhágiás, vagyis vérzéses lázat okoz.

A BGR beszámolója szerint Ryan nem tudja, miként fertőződhetett meg, arra viszont emlékszik, hogy a tünetei néhány nappal a kirándulása után kezdődtek. Miután nem érezte jól magát, orvoshoz fordult, ekkor végezték el rajta az első koronavírustesztet, amely negatív volt. A véroxigén-szintje azonban tovább csökkent, ezért a második Covid-tesztet is elvégezték rajta, amely szintén negatív lett.

Ezután kezdtek el más irányba is vizsgálódni, és derítették ki végül, hogy hantavírussal fertőződött. A megbetegedés miatt a tüdeje és a szíve körül is folyadék gyülemlett fel.

Azt az orvosok sem tudják, miként fertőződhetett meg, de abban biztosak, hogy olyasvalamivel kerülhetett kapcsolatba, amit beszennyezett a rágcsálók ürüléke.

A nő azóta a kezelésnek köszönhetően már jól érzi magát.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.