Tech hvg.hu 2020. október. 30. 18:03

Ha drágállja az új iPhone-okat, mit szól ehhez? Jött egy 14 millió forintos kiadás is

A luxuscikkeiről ismert Caviar megint nagyot álmodott, az ehhez szükséges alapot pedig az Apple új, iPhone 12 Pro modelljei adták

Magyarországon drágábbak az idei iPhone-ok, ez nem vitás. A tehetősebbeknek viszont aligha okoz majd gondot ez az ár, míg az elit kör tagjai a Caviar-féle kiadásokból is válogathatnak. Ezek azok a mobilok, melyek a gyári készülékházzal szemben valamilyen drága anyagból, jellemzően aranyból készült borítást kapnak, és persze jóval kevesebb is készül belőlük, az egyes darabok pedig számozottak.

Az orosz cég ezúttal két modellből, az iPhone 12 Próból és Pro Maxból készíti el a maga luxusváltozatát, melyeket összesen hatféle kiadásban értékesítenek. A téma az uralkodók és harcosok világa, ezzel azt is hangsúlyozva, hogy az ilyen mobilok használói nem hétköznapi emberek.

A termékek egyik legdrágábbja az Imperator nevű. A szóval az ókori Róma császárait, a legfőbb hatalommal rendelkező önkényurakat illették, de világi és spirituális vezetőt is jelent. A Caviar ezért az érzetért 46 460 dollárt, hozzávetőlegesen 14 millió forintot kér. Az árban természetesen az iPhone 12 Pro is benne van, ugyanazokkal a technikai jellemzőkkel, ahogy az Apple megálmodta őket. Aki ennél nagyobb luxust szeretne magának, választhatja a kiadás Pro Maxból készült, 512 gigabájtos változatát is. Ezért viszont 47 690 dollárt, nagyjából másfél millió forinttal többet kell leszurkolni.

Caviar
Caviar

Valamivel olcsóbb (29 690 dollárba kerül) a damaszkuszi acéllal borított, Zulfiqar nevű verzió, amely az iszlám kultúrára jellemző színekben készült. A Caviar a viking világ és szamuráj-korszak előtt tisztelgő mobilokat is készített, ezekből mindössze 99-99 darab létezik. Az orosz cég azt állítja, hogy a termékek egy ősi műtárgy érzetét keltik, ha kézbe veszik őket. A vikinges hátlapján egyébként bőr és márvány található, a szamurájost pedig úgy alakították ki, hogy egy kard markolatára hasonlítson.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.