Tech hvg.hu 2020. szeptember. 22. 17:03

2030-ra több vizet adna vissza a Microsoft a természetnek, mint amennyit elhasznál

A Microsoft legújabb vállalása szerint tíz éven belül vízpozitívvá válik. Számos lépést tesz ennek érdekében.

Igen ambiciózus célt jelentett be az év elején a Microsoft: ígérete szerint 2030-ra karbonnegatívvá válik. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy tíz év múlva már elkezdenék kivonni a környezetből a szén-dioxidot, 2050-re pedig annyit távolítanak majd el a levegőből, mint amennyit termékeik és szolgáltatásaik révén az 1975-ös alapítás óta közvetlenül vagy közvetve kibocsátottak. Tavasszal pedig olyan szolgáltatást indítottak, amivel mások karbonlábnyomát is eltüntetnék.

A redmondi cég most újabb ígéretet tett: 2030-ra vízpozitívvá akar válni, vagyis több vizet ad vissza a természetnek, mint amennyit kivesz belőle. Ennek érdekében egy olyan akciótervet dolgozott ki, amely tartalmazza például a vízi élőhelyek helyreállítását, vagy épp a nem áteresztő felületek – például aszfalt – eltávolítását.

AFP

A Microsoft emellett arra is figyelni fog, hogy kevesebb ivóvizet használjon el. A vállalat új, Szilícium-völgyben épülő campusán az ivóvíz 100 százalékát a megtisztított eső- és szennyvíz adja majd, aminek köszönhetően évente akár 16,2 millió litert is megspórolhatnak. A Microsoft más egységein például a hűtéshez használnak majd tisztított vizet.

A cég emellett olyan nem kormányzati szereplőkkel is együttműködést tervez, amelyek segítenek ivóvizet juttatni oda, ahol a legnagyobb szükség van rá.

Nem a Microsoft az egyetlen techcég, amely igyekszik csökkenteni az ökológiai lábnyomát. A Google nemrég bejelentette, hogy ledolgozta az összes szén-dioxidot, amit 1998 óta termelt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.