Tech hvg.hu 2020. szeptember. 05. 10:03

Érdemes lesz megérinteni a logót az új Motorola telefonon – abban lesz az ujjlenyomat-olvasó

Sokáig nem lehetett tudni, hova is tüntetik el az ujjlenyomat-olvasót a Motorola új összehajtható mobilján. Azóta megoldódott a rejtély.

Nincs értelme szépíteni: a szinte klasszikusnak számító egykori Motorola Razr telefon felújított utódja nem hozta azt a sikert, amit vártak tőle. Az ára csillagászati volt, a specifikációi ne annyira, szóval tulajdonképpen a nosztalgikus formát kellett megfizetnie annak, aki végül ezt az eszközt választotta. Nem meglepő, hogy valamivel később a hasonló formatervezésű Galaxy Z Flip háttérbe is szorította.

Viszont már akkor megígérte a Lenovo (a Motorola tulajdonosa), hogy 2020 második felében jön a telefon 5G-s változata, amelynél sok újdonság várható. A napokban erről a modellről érkezett egy érdekes kiszivárogtatás a jól ismert tipster, Evan Blass (alias evLeaks) virtuális tollából.

MSPowerUser/Evan Blass
MSPowerUser/Evan Blass

A képekből kiderül, hogy a korábbi ikonikus áll helyett máshova tenné a gyártó az ujjlenyomat-olvasót, méghozzá a hátoldalra, beépítve a Motorola logóba. Egyébként az eszköz nagyjából megegyezik a korábbi verzióval, kivéve, hogy valamivel vastagabb és kerekebb, illetve markánsabb a hátsó kamera, viszont kisebb lesz a szenzorsziget. Úgy tudni, Qualcomm Snapdragon 765 processzor dolgozik az 5G-s telefonban, 8 GB RAM-mal, és 256 GB lesz a belső tárhely. A hátoldali kamera 48, a szelfikészítő 20 megapixeles lesz. 2845 mAh-s akkumulátor gondoskodik a minél hosszabb üzemidőről. A csuklómechanizmuson nem változtattak az elődhöz képest. Kifejezetten a Samsung 5G-s Galaxy Z Flipje konkurensének szánják. A készüléket várhatóan szeptember 9-én mutatják majd be.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.