A PhoneBuff nevű YouTube-csatorna videósa két Samsung Galaxy S20 Ultra segítségével mutatta meg, üzemidőben mekkora különbséget jelentenek a 60 és a 120 Hz-es frissítési rátával dolgozó telefonok. Az összehasonlítás azért érdekes, mert egyre több csúcstelefonba szerelnek gyorsabb képfrissítésű panelt.
Egyre több gyártó megy el abba az irányba, hogy a csúcstelefonja kijelzője képes legyen a 120 Hz-es frissítési rátára is. Ilyen technológiát kapott többek között a OnePlus 8 Pro, a Galaxy S20 Ultra és az Asus ROG Phone II is, és ilyennel láthatják el az ősszel érkező iPhone 12 Prót.
Bár a 120 Hz-es frissítési rátának köszönhetően a látvány sokkal "folyamatosabb", mint egy 60 Hz-es kijelzőn, ennek üzemidőben kell megfizetni az árát. Mivel a telefon képernyője ezt nagy mértékben képes befolyásolni, könnyen kilogikázható, hogy egy egységnyi idő alatt kétszer annyi frissítést elvégző panel több energiát is igényel.
De vajon mennyivel? Erre a kérdésre kereste a választ a PhoneBuff nevű YouTube-csatorna is, amely két Galaxy S20 Ultrán mutatta meg a különbséget. Míg az egyik kijelzőjét 120, addig a másikét 60 Hz-esre állította.
Az eredmény alapján a 120 Hz-en pörgő kijelzővel működő készülék 9 óra 35 percen át bírta a strapát, míg a 60 Hz-es Galaxy S20 Ultra 10 óra 24 percen át tartott ki egy feltöltéssel.
Bár a különbség nem túl nagy, azért érezhető. Persze arról sem szabad megfeledkezni, hogy sok minden múlik azon is, hogyan használja valaki a mobilt.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.