Tech hvg.hu 2020. május. 23. 16:03

Saját dolgozói előtt is titkolta a Facebook, hogy csak jobbkezeseknek szánt mobilon dolgozott

GFK kódnéven futott az a készülék a Facebooknál, amely kialakításában hozott volna újdonságot a mobilipar számára. A fejlesztésről viszont még a dolgozóknak se mondtak igazat.

Még a legnagyobb cégek esetében is előfordul, hogy egy-egy ötlet nem egészen úgy sül el, ahogy azt eredetileg szerették volna a megálmodói. Nem kivétel ezalól a Facebook sem: a 2013-ban megjelent HTC First készüléken a vállalat saját operációs rendszere, a Facebook Home futott, ám a telefonok iránti kereslet olyan szinten érdektelenségbe fulladt, hogy végül csúfos bukás lett a nagy várakozásból.

A fenti sztori nagyrészt ismert, az viszont már jóval kevésbé, hogy volt egy másik mobil is, amit szerettek volna összehozni. A Goodreads közösségi olvasóportálon pozitív értékelésekkel fut Steven Levy Facebook: The Inside Story című, idén februárban megjelent könyve, melyben a vállalat belső dolgairól ír. A The Verge ennek kapcsán készített korábban interjút a szerzővel, aki elárulta, a Facebook egy olyan telefon prototípusán dolgozott, melynek létezését még a saját munkavállalói előtt is tagadta.

A készülék GFK kódnéven futott, és a világhírű tervező, Yves Béhar dolgozott rajta. A telefon különlegessége az volt, hogy annak kialakítását úgy tervezték meg, hogy csak a jobb kezes emberek tudják használni. A belsejében az Intel processzora dolgozott volna, a gyártó pedig egy olyan szenzorral is előállt, amivel egyszerre lehetett volna feloldani a kijelzőt és görgetni rajta.

A szerzőnek a cég egyik alkalmazottja azt mondta, egy idő után már meg sem próbálták megoldani, hogy a balkezes emberek is használhassák, helyette inkább úgy döntöttek, hogy "csak a jobbkezesekre koncentrálnak".

A projektet végül elkaszálták.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.