Tech hvg.hu 2020. május. 22. 13:03

Ezt a Samsung telefont James Bond is megirigyelné

Katonai műveletekhez optimalizált, szuperbiztonságos Galaxy S20-változatot adott ki a Samsung.

A Samsung Galaxy S20 Tactical Edition nem a hétköznapi felhasználókat célozza, a gyártó ugyanis a szövetségi kormány és az amerikai honvédelmi minisztérium különleges igényeinek megfelelően optimalizálta. Bár az eszköznek masszív a tokja, ezúttal nem egyfajta Active változatról van szó. A katonai műveletekhez való megfelelésről a szoftverek gondoskodnak.

Különféle dedikált módok vannak, az egyiket például éjjellátó szemüveghez tervezték, és lehetővé teszi a kijelző automatikus ki- és bekapcsolását. Az úgynevezett lopakodó mód letilthatja az LTE és az RF sugárzást, és az eszköz fekvő helyzetben is feloldható, ha a mellkasra szerelik. A Samsung szerint a Galaxy S20 ezen kiadása biztonsági szempontból is, kiemelkedik, mivel a Samsung Knoxot, a vállalat előretelepített, igen erős, biztonsági platformját használja.

Ezen felül DualDAR architektúra biztosítja az eszköz kétrétegű titkosítását, még akkor is, ha az eszköz ki van kapcsolva vagy nincs hitelesítve. Ez a többrétegű, beágyazott védelmi rendszer segít a Galaxy S20 TE-nek a legszigorúbb iparági követelmények teljesítésében – állítja a Samsung.

Samsung

Ami a főbb specifikációkat illeti: a 6,2”-es WQHD+ dinamikus AMOLED, keret nélküli  kijelző támogatja a 120 Hz-es képfrissítést. Qualcomm Snapdragon 865 processzor hajtja a 12 GB RAM-mal és 256 GB natív tárhellyel felruházott készüléket. A tárhely microSD kártyával 1 TB-ig bővíthető. Triplakamera van a hátoldalán, és 4000 mAh-s az akkumulátora. Az Android 10-et futtató űrszürke színű készülék azonban nem kerül a boltokba, csak speciális csatornákon keresztül érhető majd el, valamikor a harmadik negyedévben.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.