Balogh Csaba
Szerzőnk Balogh Csaba

Kifejezetten jól sikerült a Samsung mobilos üzletágának idei első három hónapja – olvasható ki a vállalat által közzétett negyedéves jelentésből. A profitot az S20 széria pörgethette fel.

A tavalyi év első három hónapjában 22,5 milliárd dollárnyi bevétel folyt be a Samsung mobilos divíziójához, míg idén január elejétől március végéig 21,5 milliárd dollár. Ez eddig nem tűnik a legjobb hírnek, de a vállalatok működésének gazdaságosságáról elsősorban nem a bevétel, hanem a nyereség ad információt – márpedig az idei első negyedév 2,1 milliárd dolláros profitja jóval nagyobb az egy évvel korábban mért 1,8 milliárdosnál.

Ebben az időszakban már jócskán kivehették részüket az értékesítésből az új slágertermékek, az S20-széria modelljei. A triót február közepén jelentette be a Samsung, az előrendelések azóta, a vásárlások pedig március 13. óta pörögnek – a pénzügyi jelentés alapján úgy tűnik, szép számmal. Az eredményből valószínűsíthető, hogy a nagyobb profittartalmú készülékekre nagy igény mutatkozott, ami azt sugallja, hogy sok fogyott a Galaxy S20 Ultrából.

Ha nem csak a telefonokat, tableteket, órákat és kiegészítőket forgalmazó divíziót nézzük, akkor sem lehet oka panaszra a dél-koreai óriásvállalatnak: a tavalyi első negyedéves 43,4 milliárd dollár bevétel után az idei első negyedévben 45,8 milliárd dollárra tett szert, a haszon pedig 5,16 milliárd dollárról 5,34 milliárdra ugrott.

A vállalat a jó hírek közlése mellett figyelmeztetett: a koronavírus-járvány terjedésének lassítása miatt kialakult gazdasági környezetben a második negyedév már biztosan nem sikerül ilyen jól. Egyrészt mert értékesítési pontokból is jóval kevesebb volt nyitva a szokásosnál, másrészt a nehéz helyzetbe került családoknak most elsősorban nem új telefonokra vagy nagyobb tévére van szükségük.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.