Tech hvg.hu 2020. március. 23. 10:03

Ez is bizonyítja, hogy Kínában kezd normalizálódni a helyzet

Egyre rövidebb az idő, amíg egy-egy megrendelőnek várnia kell az iPhone-jára. És ez talán fontosabb, mint elsőre tűnik: ez is egyik mutatója annak, hogy Kínában lassan visszatérnek a dolgok a régi kerékvágásba.

Mialatt Európában egyre jobban durvul a koronavírus-járvány, Kínában kezdhetnek fellélegezni, napok óta nem jelentettek új megbetegedést. Lassan újraindulhat az élet, és már a gyárak is megkezdték a termelést. És ennek az iPhone-okra is hatása van.

A Loup Ventures elemzője, Gene Munster szerint a jelenlegi négy legfontosabb Apple termék (a 64 GB-os iPhone 11, a 64 GB-os iPhone 11 Pro, az AirPods Pro és a második generációs AirPods) átfutási ideje 13 országban mérve jelentősen javult az elmúlt két hétben. A cég február közepe óta követi az elérhetőséget. Ez konkrétan azt jelenti, hogy az iPhone elérhetősége ma már átlagosan két nap, szemben a március 4-i 6,7 napos csúccsal. Az AirPods szállítási ideje is jelentősen csökkent, átlagosan 7,4 nap, március 4-én viszont 10,6 nap volt.

Felvetődhet persze a kérdés, hogy az elérhetőség javulását akár a csökkenő kereslet is indokolhatná, azonban az elemző szerint a módszereik egyértelműen arra utalnak, hogy a rövidebb átfutási idő oka a kínai termelés újraindítása. Bizonyára a kínai helyzet javulása is belejátszhatott abba, hogy akár napokon belül bejelenthetik a régóta várt, „jóárasított” iPhone-t, az iPhone 9-et.

Mindez persze nem jelenti azt, hogy az Apple feje felől elmúlt volna a koronavírus-fenyegetettség. Legutóbb bezárta Kínán kívüli (fizikai) boltjait, és szokásos éves fejlesztői konferenciáját, a WWDC-t is online tartja majd meg.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.