Tech hvg.hu 2020. március. 18. 09:03

A Huawei úgy tömné tele appokkal saját boltját, hogy 100% tiszta pénzt ad a fejlesztőknek

Nagyobb fizetséggel járó munkát ajánl az appfejlesztőknek egy éven át Huawei, ha a programozók a kínai gyártó saját appboltjába (is) feltöltik alkalmazásaikat.

Új tervet eszelt ki a Huawei, hogy nagyobb figyelemre tegyen szert saját appboltjával, az AppGalleryvel kapcsolatban: a taktika lényege, hogy a kínai gyártó kisebb részt kíván megtartani a szoftverek révén befolyt összegekből, hogy a programozók többet keressenek – írta a GSMArena.

Az AppGallery a Huawei saját alkalmazásainak lelőhelye. A felület korábban is létezett, ám az amerikai vámháború nyomán hozott intézkedések miatt a gyártónak sokkal komolyabb tervei lettek vele: azt szeretnék, hogy ez legyen az új Google áruház.

A Huawei már jó pár hete népszerűsíti a felületet, most pedig ennél is magasabb fokozatba kapcsoltak: a frissített felhasználási feltételekben a kínai telefongyártó azt közölte, hogy az első 12 hónapban a fejlesztők az appokból származó bevétel 100 százalékát megtarthatják. Ez utóbbi elsősorban az edukációs, illetve kikapcsolódás céljából készült appokra vonatkozik, a játékok esetében 15/85 százalékos megosztást hirdetett a Huawei. (15 százalék marad a cégnél, 85-öt pedig a fejlesztők tehetnek zsebre.)

Az együttműködés második 12 hónapjában se járnak rosszabbul a fejlesztők, sőt: a Huawei ebben az esetben 90 százalékot ad a programozóknak, a bevételből pedig mindössze 10 százalékot csíp le. A játékszoftvereknél viszont ekkor sincs változás, a cég ugyanúgy 15 százalékra tart igényt, míg a fennmaradó rész (85%) teljes egészében a fejlesztőké.

A GSMArena emlékeztet rá, hogy a Google és az Apple 70/30 százalékos “munkadíjfelosztással" dolgozik, ami több alkalommal volt vita tárgya. A fejlesztők ugyanis gyakran érzik azt, hogy a két cég nem becsüli meg eléggé a tehetségeket, miközben szolgáltatásaik sikere nagyrészt a programozókon múlik. Hasonló ellenállás bontakozott ki korábban az Epic Store és a Steam játékáruháznál, mert előbbi szerint a Google túl nagy részesedésért cserébe alig csinál valamit.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.