Az USA feketelistájára került egy magyarországi bázisú, kémprogramot fejlesztő cég is
A Predatorral egy egyiptomi elnökjelölt és egy újságíró mobilját törték fel, most az USA nemzetbiztonsági kockázatot talált a Deák térre bejegyzett cégben.
A Predatorral egy egyiptomi elnökjelölt és egy újságíró mobilját törték fel, most az USA nemzetbiztonsági kockázatot talált a Deák térre bejegyzett cégben.
Sokan tartanak, és nem is mindig indokolatlanul a munkanélküliségtől. Van viszont egy szakma, ahol nem kell ilyentől tartani, a kereslet ugyanis messze meghaladja a kínálatot. Igaz, nem lehet csak úgy az utcáról beesni.
Tavaly érzékeny adatok szivároghattak ki, a diákok elmondása szerint pedig változatlanul nagyon könnyű hozzáférni bárki adatához a rendszerben.
Mark Zuckerberg a Covid-járvány kellős közepén még azt mondta, hogy a Facebook a leginnovatívabb vállalat lesz a távmunkában, úgy tűnik azonban, mégsem eszik olyan forrón azt a kását. Az azóta Meta néven működő cég egy belsős kutatási anyagából kiderült ugyanis, mégis vannak előnyei az irodai munkavégzésnek.
A senior IT-s szakemberek bruttó fizetése bőven a milliós kategóriában mozog, de a kezdő programozók is megkereshetik a bruttó 600–850 ezer forintot.
Márciusban több mint 50 ezer informatikus hagyta ott az országot, és könnyen lehet, hogy még tízezrek követik őket. A súlyos helyzet miatt Moszkva eltörölte az IT-szektorban dolgozó fiatal férfiak hadkötelezettségét.
Dél-Korea megengedte a helyi fejlesztőknek, hogy ne kelljen jutalékot fizetniük az alkamazásaik eladása után a két világvállalatnak.
Az Apple 2021. január 1-jei hatállyal módosítja az alkalmazásfejlesztőkkel kötött szerződését, amelynek értelmében sokan lesznek, akiknek 30 helyett csak 15 százalékos jutalékot kell majd adniuk az Apple-nek az appok megvásárlása, valamint az alkalmazáson belüli vásárlások után.
Nagyobb fizetséggel járó munkát ajánl az appfejlesztőknek egy éven át Huawei, ha a programozók a kínai gyártó saját appboltjába (is) feltöltik alkalmazásaikat.
A digitális technológia életünk egyre több területén jelenik meg, ezzel párhuzamosan továbbra is jelentős a kereslet a programozók iránt. Ráadásul még csak matekzseninek sem feltétlenül kell lenni ahhoz, hogy érvényesüljünk ezen a területen. Lássuk, miért éri meg fejlesztőnek tanulni.
Zuckerbergék 2017 óta tesztelgetik, hogy milyen hatást váltanak ki a játékokon belüli videós hirdetések. Kiderült, annyira pozitív a dolog fogadtatása, hogy most úgy döntöttek, minden fejlesztő számára elérhetővé teszik ezt a fajta hirdetési formát.
A Microsoft hétfőn jelentette be, hogy mintegy 7,5 milliárd dollárért megszerezi a nyílt forráskódú kódok kincsesbányáját, a GitHubot.