Mark Zuckerberg a Covid-járvány kellős közepén még azt mondta, hogy a Facebook a leginnovatívabb vállalat lesz a távmunkában, úgy tűnik azonban, mégsem eszik olyan forrón azt a kását. Az azóta Meta néven működő cég egy belsős kutatási anyagából kiderült ugyanis, mégis vannak előnyei az irodai munkavégzésnek.
Mark Zuckerberg, a Facebookot birtokló Meta vezetője szerint egy, a cég működését vizsgáló adatelemzés eredménye alapján jobban teljesítenek azok a dolgozók, akik hagyományos módon csatlakoztak a céghez, mint azok, akik a kezdetektől fogva távmunkában dolgoznak. Az elemzésből az is kiderül, hogy azok a mérnökök, akik pályájuk elején járnak, jobban teljesítenek, ha hetente legalább három napot az irodában töltenek – összegzett a TechCrunch.
Zuckerberg szerint az irodában töltött idő segítheti, hogy a munkavállalók gyorsabban dolgozzanak és mélyebb kapcsolatot alakítsanak ki egymással.
A belső hatékonyságot vizsgáló jelentés részleteit akkor árulta el Zuckerberg, amikor bejelentette, hogy a Meta a korábbi 11 ezer munkavállalója után most újabb 10 ezer embernek mond fel. A cég vezetője szerint számos olyan módszert vizsgáltak a vállalatnál, amely képes azt hatékonyabban működővé tenni. Ebbe beletartozik az alacsony prioritású projektek kilövése, valamint a középvezetői réteg megnyirbálása.
A távmunkát a koronavírus-járvány kitörése után más cégekhez hasonlóan a Meta is lehetővé tette. Igaz, akkor még arról beszélt Zuckerberg, hogy ezen a téren a leginkább előremutató vállalat lesz a Meta.
Amikor tízezreket rúgnak ki éppen, megéri programozónak állni? Lesz ebből itthon milliós fizetés?
Az elmúlt hónapokban két dologról szólt a technológiai ipar: az elbocsátásokról és a mesterséges intelligencia berobbanásáról. Mindkettő jelezheti azt, hogy az évek óta hangoztatott programozóhiánynak vége van, ezért az iparági szereplőket és magát a mesterséges intelligenciát is megkérdeztük, mire számíthatnak azok, akik kódolásra adnák a fejüket.
A TechCrunch szerint ezt a dolgot hátráltathatja, hogy a Meta egy robosztus vállalat, amelynek meg kell találnia az utat az átálláshoz. Ezen a téren jobban teljesíthetnek azok a cégek, amelyek már a kezdetektől fogva támogatják a home office lehetőségét.
Bár a jelek szerint a Meta az irodai visszatérés felé tereli a maradék dolgozóját, a távmunka lehetősége valószínűleg nem fog megszűnni, Zuckerberg ugyanis kijelentette, elkötelezett a hibrid munkavégzés mellett.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.