Tech hvg.hu 2020. február. 13. 18:03

3,1 millió forintot kaphat, ha megtervez egy működő Mars-várost

A Mars Society, vagyis a Mars Társaság olyan pályázatot írt ki, aminek keretében egy működő marsi kolónia megtervezése a feladat. Aki jól dolgozik, 10 ezer dollárt nyerhet.

Új pályázatot hirdetett az 1998-ban az Egyesült Államokban alapított Mars Társaság (Mars Society), amely arra vonatkozóan vár ötleteket, ki hogyan szállásolna el és tartana életben egymillió embert a vörös bolygón – írta a Futurism.

A technológiai lap cikke szerint a magyar vonatkozással is rendelkező társaság második alkalommal ír ki a Mars-expedícióval kapcsolatos pályázatot. Az első felhívás fókuszában egy ezer emberről gondoskodó marsi kolónia állt. Azt a kiírást a Massachusetts Institute of Technology (MIT) "Star City" című terve nyerte.

A mostani felhívás során olyan ötleteket vár a Mars Society, melyek egy fokkal komolyabb város képét festik a szakértők elé. Az egyik kritérium, hogy a településnek önellátónak kell lenni, emellett a mesterséges intelligenciára is támaszkodnia kell.

A pályázat azt követően született, hogy a SpaceX vezérigazgatója, Elon Musk egy Twitter-bejegyzésben újra a Mars benépesítéséről értekezett. Musk ugyanis azt írta, szerinte nem lehetetlen, hogy 2050-re már egymillió ember éljen a Marson. Ahhoz persze, hogy ez megvalósuljon, valahol lakniuk is kell az első marsiaknak – ezért tehát az újabb felhívás.

A pályázat egyébként komoly pénzjutalommal kecsegtet: aki elég jó ötlettel jelentkezik, azt a társaság mintegy 3,1 millió forintnak megfelelő dollárral jutalmazza. Ehhez azonban nem csak papírra kell vetni a terveket, az épületeket és az azokat működtető rendszereket meg is kell építeni, mondjuk 3D-nyomtatóval.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.