Tech hvg.hu 2020. január. 27. 17:18

Már letöltheti az appot, ami a TikTok és az Instagram kihívója szeretne lenni

Hosszú szünet után visszatért a rövid videóiról ismert Vine – csak már Byte néven. A platform és cél viszont maradt ugyanaz.

Már letölthető a 2016-ban megszüntetett Vine társalapítójának új alkalmazása, mellyel az előbbihez hasonlóan pár másodperces videókat lehet készíteni. A Byte szigorúan nézve előbbi utódjaként értelmezhető, hiszen a lényegen nem változtattak a fejlesztők: ebben is kifejezetten rövid felvételeket lehet rögzíteni és megosztani.

A Vine kifulladásához az Instagram szűnni nem akaró népszerűsége vezetett: bár utóbbit eredetileg a fotózáshoz találták ki, a videós rész beemelésével és folyamatos csiszolgatásával sokkal több felhasználót sikerült megszólítani. Mindez pedig ellehetetlenítette a Vine-t.

A Vine logója. Álmában még csönget egy picit

Kezdetben persze nem így volt, a szoftver ugyanis ígéretes appként kezdte pályáját. Egy idő után pedig a milliós követőkkel rendelkező Vine-sztárok is feltűntek benne. A koncepció a Twitter által kitaposott, szűk keretek közé szorított utat követte: az app azoknak tudott érdekes lenni, akik néhány másodpercben tudtak színvonalas videós tartalmat előállítani.

Dom Hofmann ötletének visszatéréséről tavaly áprilisban jelentek meg az első hírek, és noha a lépést hivatalosan nem ezzel indokolják, majdnem biztosra vehető, hogy a TikTok sikere győzte meg őket, van értelme másik appot piacra dobni. Ehhez persze az is kellett, hogy a videózás átalakuljon, és új igények fogalmazódjanak meg.

Az Androidra és iPhone-okra egyaránt elérhető app üzemeltetői fizetni is hajlandó azoknak, akik minőségi tartalmat állítanak elő, a felvételek pedig újabb regisztrálókat vonzanak be. Ennek részleteit azonban még nem ismerni, Hofmann és csapata erről későbbre ígért tájékoztatást.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.